| cristeaalexandra a întrebat:

Fostul meu prieten tot vine pe la mine pe la bloc mereu cu alti prieteni,tot incearca sa se bage in seama cu mine, se tot uita la mine si suntem despartiti de 2 zile,el a pus punct relatiei spunand ca "mai bine ne despartim" si eu i-am spus ca numai vreau sa il vad niciodatasad,mi-a facut mult rau, nici amica nu am vrut sa mai raman cu el desi ma intrebase acest lucru.sad
De ce tot vine pe la mine pe aici si se tot baga in seama cu mine?
Este bine ca nu am ramas amica cu el?sad

Răspuns Câştigător
| XxcorixX a răspuns:

Cand doi se despart si zic:``Hai sa ramanem prieteni`` e ca si cand ai spune ceva de genul ``cainele a murit dar inca il putem pastra``.Nu te obliga nimeni sa fii in continuare amica lui dupa o despartire, stim cu totii ca nu e asa usor. Daca vrei sa stii parerea mea, e foarte bine ca nu ati ramas amici.Asa sunt baietii, invart cutitul in rana, el vine acolo probabil pentru ca e singur si a realizat ca despratirea nu a fost o decizie corecta, mai ales ca el s-a despartit de tine. Poate ca e ranit, vrea o a 2-a sansa si nu stie cum sa o ceara, vine acolo in speranta ca tu vei face primul pas. Oricat de mult ti-ai dori asta, nu o fa! Nu te du la el sa ii acorzi sanse, ignora-l, poate ca suna rau si egoist dar dupa ce s-a despartit de tine mai vine sa si puna paie pe foc.Chinuie-l si tu, flirteaza cu baieti in preajma lui, razi, fa glume, prefa-te macar ca te distrezi chiar daca inauntrul tau suferi.
Bafta si sper ca te-am ajutathappy

3 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Daca te-a facut sa suferi e bine ca nu ai mai ramas amica cu el, altfel iti va face si mai mult rau, fie ca vrea sau nu.

| Anonima264 a răspuns:

Pai din cauza ca ii e dor de tine, ii pare rau ca s-a despartit de tine!
Dar daca ti-a provocat "rani" este foarte bine ca nu mai esti amica cu el!
Cel mai bine daca nu vrei sa mai vorbesti cu el ignora-l, asa o sa se plictiseasca si nu te va mai baga in seama!
Sper ca te-am ajutat!

| eu991 a răspuns:

Daca nu vrei sa mai vorbesti cu el, incearca sa il faci de ras in fata,, pretenarilor'' lui si o sa vezi ca numai vine. Vrea doar sa se dea mare