| xXdoareuXx a întrebat:

Frate deci am niste draci sigh sunt cu un baiat de 3 luni e relatie la distanta. Il iubesc foarte mult dar am momente cand as vrea sa punem capat parca ceva nu merge. dar am momente cand as vrea sa fie langa mine sa-l strang in brate. M-a inselat pana acum o data recunosc nici eu nu sunt usa de biserica si l-am inselat si eu o data. cand ma plimbam cu baiatul ala si etc ma gandeam ce bine ar fi daca el ar fi fost langa mine. cand il sarutam parca ma simteam vinovata straight face asta a fost acum 2 luni.il iubesc din toata inima mea pana acum n-am mai simtit asa ceva. cand cineva ma intreaba daca am iubit refuz sa raspund sad. fac tot posibilul sa vorbesc cu el. la scoala cer telefonul unei colege sa-l sun. cand ii aud vocea ma simt mai bine. il iubesc foarte mult n-am mai simtit asta pentru nici un baiat sigh uneori am impresia ca nici n-are chef sa vorbeasca cu mine. toata ziua ma gandesc la el...inainte sa adorm gandul tot la el imi e...am momente cand visez ceva legat de el sigh si dimineata ia ghiciti sigh gandul tot la el imi e sad. frate deci ma intreb cu ce am gresit incat nu pot sa fiu fericita si sa nu ma suferim (adica aman2 nu ma gandesc numai la mine) ne-am mai despartit de multe ori dar mereu ne-am impacat si dupa totul era lapte si meire pana la urmatoarea cearta :-

Răspuns Câştigător
| Komododragosh a răspuns:

Ooof, intr-adevar o poveste trista, chiar imi pare rau pentru tine, dragostea e minunata dar ia uite cat de mult poti sa suferi de la ea sad. Faptul ca te gandesti la el exact dupa ce te trezesti inseamna ca-l iubesti tare mult, si daca iti apare si in vise, atuncea draguto nu-ti recomand sa te desparti de el, pentru ca altfel vei suferi groaznic! Dar si totusi draguto va trebui sa te intrebi daca se merita toptusi, distanta aceasta va face sa suferit foarte mult si nu se merita acest lucru, mai ales ca exista nevoia fiziologica si va inselati unu pe altu. Astfel nu poate fi iubire daca sunteti impreuna cu alte persoane in timp ce stati despartiti. Incercati sa va stabiliti amandoi, sa cadeti de acord cu mai multe lucruri care nu va convine unu la altul. Si spuneti-va reciproc ce simtiti unu pentru celalalt. Stiu ca iti este greu draguto, este dureros intr-adevar si ti-l doresti langa tine, dar trebuie sa accepti pentru moment lucrurile asa cum sunt. Lasa de la el draguto sa vina lucrurile frumoase, tu ai facut destule. Iti urez mult succes draguto, numai bine iti doresc!

| xXdoareuXx explică (pentru Komododragosh):

Faza e ca sunt obisnuita cu suferinta sigh eu cred ca merita sigh adica nah nici nu stiu de ce l-am inselat straight face si mersi mult la fel si tie kiss

| Komododragosh a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Cu placere draguto, sper ca te-am ajutat.
Daca esti obisnuita cu suferinta nu inseamna ca trebuie s-o mai induri de acum incolo! Fa ceva sa-ti fie si tie bine, obtine-ti fericirea pe care o meriti, apreciaza-te mai mult si vei fi iubita exact cum iti doresti!

| xXdoareuXx explică (pentru Komododragosh):

Deci pur si simplu esti incredibil.m-ai facut sa ma simt mai bine.mz mult de tot.numai bine

| Komododragosh a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Mersi frumos pentru apreciere, dar sunt un tip normal dornic sa ajute pe ceilalti si simt o bucurie in mine pentru faptul ca chiar am reusit sa te fac sa te simti mai bine. Cu cea mai mare placere, cand mai vad intrebari puse de tine, le raspund cu cea mai mare sinceritate.
Mersi frumos, numai bine si tie!

12 răspunsuri:
| xXdoareuXx explică:

Asa deci nu-mi apare tot scris continuarea:
ce ar trebui sa fac? dati-mi niste sfaturi va rog eu dulce sad as fi in stare sa mor numai sa fim un minut unul lanfga altul sal sarut si dupa gata sigh
P.S. nu ma intereseaza daca vede intrebarea pentru ca si el are cont pe TPU dar nu mi-e rusine sa-i zic te iubesc pe site-ul asta :p dar sunt sigura ca lui iar fi sigh ma rog nu cont

| xXdoareuXx explică:

A da si pe 14 februarie. ce as putea sa-i zic sau nu stiu dati-mi o idee :-,

| kamykaze88 a răspuns:

Ok nu vreau sa fiu ala care te dezamageste dar relatiile la distanta sunt asa frumoase pentru ca nu esti zilnic langa el si nu te saturi de el. am trecut si eu prin asta si acum tin la ea dar asta este... app ca mi-am amintit sa-i dau un sms. gandeste bine ce iti zic, relatiile la distanta nu prea tin in sensul in care atunci cand ai nevoie de el nu e o sa te saturi de asta ai sa vezi. Timpul rezolva tot

| AlexutsSsa96 a răspuns:

Pfff şi eu sunt într`o situaţie similară I don't want to see. Ce ţi se întâmplă ţie, exact aşa mi se întâmplă şi mie straight face. Eu cred că doar din partea noastra exista iubire straight face, dar dintr`a lor nu credd. Încearcă să`l ţii o perioadă la distanţă, nu te mai gândii atât d mlt la el. :-J sad. Şi totuşi de ce nu vă vedeţi? Sunteţi chiar aşa la distanţă? :*.

| xXdoareuXx explică (pentru AlexutsSsa96):

Doar vreo 553 KM

| AlexutsSsa96 a răspuns (pentru xXdoareuXx):

Nasool sad

| Asdfghjklm a răspuns:

Ce trist. Din cate am citit inteleg ca tu tii foarte mult la el. Cred ca e primul baiat de care intr-adevar te-ai indragostit. Parerea mea este sa te asiguri ca si el tine la tine si daca da atunci distanta nu e importanta:* Dragostea invinge totul. Pe 14 februarie ai putea sa ii zzici un simplu te iubesc care sa vina din inima. Daca te iubeste va fi un cadou intr-adevar special. Ca sa mearga relatie deveniti mai intai si prieteni foarte apropiati si totul va merge bine :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate tine-te departe de relatii la distanta, aduc doar belele. oh go on
Nu cunosti persoana pe bune si incepi sa te indragostesti de imaginea ce si-o creaza respectivul. Eu zic sa te desparti, sa nu mai faci atata tam-tam din despartire, si sa iti cauti un iubit real de care te poti bucura cu adevarat.