| Mustangfurio a întrebat:

Funda! Am o mica problema. Cunosc o fata de cand eram mici si cred ca ea ma place, dar eu nu... Stiti cum putem sa ramanem la stadiul de "prieteni"?

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Comporta-te cu ea ca niste prieteni si atata tot.
atunci cand vrea ceva mai mult, nu o lasa.
dai de inteles ca nu o placi ci ca doar o vezi ca pe o prietena si atata tot.

2 răspunsuri:
| Lollypop a răspuns:

Discuta cu ea, spune-i ca pentru tine ea nu va fi mai mult decat o prietena si ca iti place relatia de prietenie dintre voi si doar atat.Incearca sa i-o spui astfel in cat sa nu se simta prost.Bafta!

| cess a răspuns:

Fa gesturi de "prieten" cu ea,nu am fost niciodata pusa in-tro situatie ca asta,dar cred ca daca te comporti mai rece cu ea isi va da seama ca nu o placi. sau spune-i ca nu este cazul sa stricati o prietenie de atata timp pentru o relatie,ca intr-o relatie se pot intampla multe, iar apoi daca va veti desparti iti va pierde pentru totdeauna prietenia. explica-i ca este mai bine sa fiti prieteni, niciodata sa nu-ti fie teama sa vorbesti deschis cu o persoana. pupici si bafta :*