| alexutza222 a întrebat:

Funda. buna.batting eyelashes am si eu o problema. ieri cand ma plimbam pe bahlui cu o prietena m-am intalnit cu un fost coleg. nu l-am salutat pentru ca pur si simplu nu imi mai gaseam cuvintele... iar cainele lui a inceput sa ma latre si eu m-am speriat. problema de fapt era ca mie mi-a placut de el si cred ca stia, dar atunci era si cu mama lui si ma tot gandesc avand in vedere ca eu o cunosteam ce parere sia facut despre mie.sad

Ps. cred ca si acum imi mai place de el. ideea este ca el se plimbape acolo in fiecare seara dar cu maicasa...sincer as vrea sa vb si sa tinem legatura avand in vedere ca blocul lui e in spatele blocului meu... este posibil sa ne mai intalnim. cand eram colegi ne intelegem ft bine. aaa si era sa uit maine la noi in oras este un cerc de muzica sau ceva de genu care tine o saptamana. si cred ca merge si el (eu merg cu o pritena) daca ne intalmin acolo cum credeti ca r fi bine sa incep o conversatie?

Răspuns Câştigător
| Kheeda a răspuns:

Daca ati fost colegi e f bine pentru ca aveti despre ce vorbi. il poti intreba in primul rand ce mai face. apoi poti continua discutia despre fostii vostrii colegi, iar apoi poti fi mai indrazneata sa-i ceri id-ul sau iti va cere el nr de tel tongue

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De acord cu Beatrice, doar ca nu cred ca e bine sa ii ceri asa direct hi5'ul, adica nu stiu ce gusturi are. poate ii plac fetele mai indraznetse, su. nu stiu. Cel mai bine ii spui "Buna" dupa ce raspunde intreaba-l ce face, ce a mai facut, maruntsisuri de'astea.Si de'abia la sfarsit cerei idu'ul tongue.Si cand te mai intalnesti cu el si cu mama lui spune'i macar mamei lui "Buna seara!" sau ceva.

| lyrics a răspuns:

Da invita'l u...
spune'i ceva de genu
hey, nu ai vrea sa mergem la cercul ala de muzica?
sa mai vorbim...sa vedem ce a mai facut fiecare.
etc.
de acum saluta'l daca il mai vezi.
poate e mai timid
thinking

| shakira a răspuns:

P[ai konversatie ar trebuie sa o inkepi vorbind despre cerkul akela de muzicaa despre care ai zis ca e la voi in oras...sdi tot asa...il intrebi ke parere are daca se distreaza si tot asa.

| alexutza222 explică:

Cu siguranta e mai timid si daca nu as fi stiut... dar stiu si de asta vreau sa fac eu primul pas.

bine eu va multumesc ft ft ft mult tuturor, as vrea sa va dau la toti fanda dar.

| adalove25 a răspuns:

Spune-i ca il placi si vei afla daca sentimentul e reciproc. si nu pune pe alt candva sa ii zica zii tu.succes

| xBeatrice a răspuns:

Pai il saluti pur si simplu. mai ales ca ati fost si colegi. il intrebi si tu ce mai face chestii generalebatting eyelashes

| Macriii a răspuns:

Ai putea sa incepi spunandu-i ce mai face? sau poti sa-i ceri id-ul de mess sau hi5-ul si puteti vb!:d