| Doarunaltutilizator a întrebat:

Salut.
Am mai pus intrebari legate de colegi mei de clasa cu cateva saptamani in urma intrebarea asta e urmatoarea:

Sunt in clasa a opta in prezent si asta e ultimul an cu ei si nu mai e mult pana incepe vacanta de vara vreo 2 luni cam asa si probabil ati vazut ce am scris despre ei la ce fac in clasa in anumite ore si astea, o sa mergem fiecare la licee diferite si nu cred ca o sa ma mai vad cu ei avand in vedere ca ne intalnim doar in scoala in verile trecute m-am mai vazut cu cate un coleg ne-am salutat pe strada si ne-am vazut fiecare de ale lui.

Cum credeti ca o sa fie cand ma voi mai intalni cu ei asa intamplator pe strada dupa terminarea anului? ca stam in acelasi oras unii stau aproape de blocul meu.

Răspuns Câştigător
| MysteriousCat a răspuns:

Toate se vor schimba.Veti merge pe drumuri diferite, va veti detasa mult unul de altul si toate vor ajunge sa ramana in trecut.Probabil ca o parte din ei nu te vor saluta sau macar sa te bage in seama dupa sfarsitul anului.Nu ati legat prietenii puternice, nu? Atunci nu trebuie sa te ingrijorezi ca ii vei pierde ca prieteni sau le vei duce lipsa(cel putin nu prea mult).

| Doarunaltutilizator explică (pentru MysteriousCat):

Nu cred ca le voi duce lipsa si asa ne vedem doar la scoala.

6 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Anii vor trece fiecare va veti maturiza, veti gandi alfel.
Nu prea am citit intamplarile cu colegii tai, dar ma gandesc ca era ceva banal....copilarii.
Nu conteza ce s-a intamplat...Veti fi adulti, poate o sa va intanlniti la bere, copii vostri vor fi prieteni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Asta depinde de voi : daca ati legat prietenii va veti cauta, daca nu doar o sa va salutati si cam atat.
Eu nu am pastrat legatura nici cu cei de la gimnaziu, nici cu cei de la liceu.
Oamenii se schimba, se maturizeaza(ce-i drept nu toti ).
Dar in concluzie nu prea cred ca va fi ceva special(poate doar la inceput, dupa care timpul va trece, la fel si entuziasmul daca e )
Nu am citit intrebarile celalalte, dar nu-ti face griji.
Sunt doar chestii de moment

| Doarunaltutilizator explică (pentru anonim_4396):

Pai nu prea am legat prietenii cu ei nu avem aproape nimic in comun doar faptul ca ne mai jucam pe telefon in timpul pauzelor cand avem timp unii o fac mereu indiferent si in timpul orelor.

| MysteriousCat a răspuns:

In cazul asta e bine ca nu ai apucat sa te atasezi de ei, ti-ar fi lipsit mai tarziu daca ai fi facut-o. happy