| muzicaparty a întrebat:

[Funda]Buna, Intrebarea e : Atunci cand te intalnesti cu o fata pentru prima data, se mai ofera flori sau orice mica atentie? sau obiceiul asta nu mai exista? Eu am mai fost la intalnirii, dar nu am mai oferit niciodata flori, si vreau sa duc de acum incolo, si sa fac o impresie buna, Cum pot face?(exclusiv pentru fete. Cel mai cooerent raspuns, primeste fundita).

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Nu e obligatoriu sa duci ceva, insa da, ar fi frumos din partea ta si ai face o impresie foarte buna.
Te sfatuiesc sa-i dai un trandafir, unul singur, atat! La prima intalnire nu ve cunoasteti atat de bine, nu poti sa-i duci ceva valoros, si un intreg buchet ar fi cam incomod, mai comod asa cu un trandafir rosu! O va da gata!
Sper ca te-am ajutat, bafta!

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Io zic sa nu-i cumperi nimic asa fac batraniilaughing)))))))))))))))

| Dul a răspuns:

În ziua de azi mai rar băieţii care să gândească atât de atent şi de grijuliu ca tine. O impresie bună poţi să faci şi cu farmecul tău, nu numai cumpărând flori, dar o mică atenţie nu strică. Ai grija să nu stea cu tine din interes apoi. şi să se înveţe cu florile şi cadourile scumpe. Eu te înteleg poate tu chiar ţii la această fată şi nu ai idee cum să o impresionezi, dar dacă a ieşit cu tine la o întâlnire deja este un pas care dovedeşte că ai facut tu ceva de a impresionat-o şi a ieşit cu tine la prima întâlnire. Multă baftă îţi doresc şi sper să reuşeşti să îţi impresionezi aleasa!

| drtractor a răspuns:

Sincer sa spun, la intalniri nu se mai folosesc cadourile, cu atat mai putin florile cu astea de obicei te duci cand te intalnesti cu ea la ea acasa sau e ziua ei. La intalnire te duci doar sa comunici, sa schimbati cateva impresii, idei sa beti un suc, o bere, o cafea, o ceva...