| muzicaparty a întrebat:

[Urgent]Salut, Intrebarea e : Atunci cand te intalnesti cu o fata pentru prima data, se mai ofera flori sau orice mica atentie? sau obiceiul asta nu mai exista? Eu am mai fost la intalnirii, dar nu am mai oferit niciodata flori, si vreau sa duc de acum incolo, si sa fac o impresie buna, Cum pot face?(exclusiv pentru fete. Cel mai cooerent raspuns, primeste fundita).

Răspuns Câştigător
| Elysssa a răspuns:

De ce sa nu se mai ofere? Ar fii un gest frumos frumos din partea ta! Un buchet de flori, este suficient.Mai rar baieti ca tine, atat de atenti! Succes la intalnire! big grin

9 răspunsuri:
| 4l3x a răspuns:

@ Donny ai dreptate, dar "complimente" nu complemente, adica compliment = cuvant de lauda, pe cand complement = parte de vorbire, e o mica MARE diferentawinking

| DeeaMarry a răspuns:

Buna. Si eu sunt fata si am 16 anihappy.
Deci, mie una mi-ar placea sa mi se dea flori la prima intalnire. E chiar dragut, iar baiatul mi-ar face o impresie foarte buna happy.
PSbig grinaca nu flori, si o cutie de bomboanewinking

| AFR81 a răspuns:

Ma bucur ca mai exista oameni ca tinelaughing. Insa, daca duci flori la o fata, in special sub 18 ani,de la prima intalnire o sa zica ca esti cel mai mare fraier,prost, ratat, etc.A doua zi nu ar mai vrea sa auda de tine. Dupa o perioada mai lunga mi se pare ok sa'i duci flori.De la prima intalnire, du'i si tu o bratara ceva, daca tot vrei.

| alexamealexa a răspuns:

4l3x complementul este parte de propozitie nu de vorbirebig grin. si ca sa iti raspund la intrebare cred ca ar fi foarte frumos sa ii duci flori. mie una mi-ar placea. succes la intalnire si take care.happy

| muzicaparty explică:

Mersii pentru raspunsuri, eu am 18 iar fata 16 laughing. Deci?

| muzicaparty explică:

Alte pareri big grin?

| muzicaparty explică:

Alte pareri ?

| OanaAndreea16 a răspuns:

O mica atentie poti duce. Ceva simbolic, ceva care sa-i aminteasca de tine.
Florile si bomboanele-s mai de moda veche.
Deci ceva simbolici, care in momentu cand il priveste, sau daca-i ceva purtabil. sa-si aminteasca cu drag de tine.

| Donny_4958 a răspuns:

Daca ii vei duce o floare (sau un buchet) nu va incurca cu nimic dar daca nu ai posibilitatea sau iti este rusine, ai putea sa inlocuesti florile cu niste complemente.Dar totusi mai bine flori.