| TheRiff a întrebat:

Funda! Buna TPU! Rog seriozitate si un raspuns cat mai concret. Stiti ca in clasa a 9 a se face un control medical... Pentru ce se face el? Si daca nu mai sunt virgina se scrie pe fisa? sau vor anunta parintii ca nu mai sunt?
Ms anticipat! :*:*

Răspuns Câştigător
| Ronnie35 a răspuns:

Nu vor scrie pe nicio fisa daca mai esti virgina sau nu, stai linistita. Nu ii intereseaza astfel de lucruri. Se fac doar controale medicale asemanatoare celor din generala(in par, in gat, pe burta...), iar la inceput te va cantari si masura. Vor anunta parintii doar daca te vor prinde facand in liceu sex sau alte chestii de genu...in rest n-ai de ce sa te ingrijorezi. Funda?

9 răspunsuri:
| DooM a răspuns:

Nu numai ca se va scrie pe fisa dar pe cele perforate le vor da si la stirile de la ora 9 pe pro tv!

| Oana92 a răspuns:

Cata minte ai! Cum sa scrie asa ceva pe fisa medicala, sunteti la arabi unde e interzis sa te dezvirginezi inaintea casatoriei? Pe fisa aia se trece greutatea, inaltimea, orice problema aparuta de la ultima verificare, daca vezi bine, daca ai probleme de dezvoltare fizica, chestii legate de menstruatie, chestii generale. Ei nu au cum sa verifice daca tu esti virgina si nu prea cred ca ii intereseaza.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Da scrie mare pe fisa, Ne pare rau, ambalajul era desfacut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu se face niciun astfel de control, stai linistita!
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca nu mai esti virgina medicii nu au voie sa comunice asta nimanui daca ai implinit 14 ani, este confidential

| Vi003 a răspuns:

Prezenta/absenta virginitatii se constata, in urma unui control, de catre un medic ginecolog. Cum sa se faca la scoala? Stai linistita, ai tai n-or sa afle ca te-ai perforat, doar daca mama ta te va lua de mana ca sa te duca la cabinetul ginecologic. Atunci e-atunci! Ai grija!

| Chuchk a răspuns:

Nu au de unde sa isi dea seama

| Roxxanne a răspuns:

. Cred ca cineva te-a pacalit

| CristinaMaria1D a răspuns:

Stai calma ca nu te duce niciun profesor la ginecolog sa afle daca mai esti sau nu virgina. Iti masoara inaltimea, te cantaresc, probabil se uita daca ai paduchi laughing, te intreaba daca esti alergica la ceva, daca te-ai operat de vreo boala. Cam atat.