| SteeeFy a întrebat:

Funda! Cum sa ma bag in seama cu un baiat de la mine din clasa de care`mi place mult si stiu ca si el ma place? El e mai timid si m`am hotarat sa fac eu primul pas. Subiecte de vorba nu prea avem asa ca nu am nici`o idee. MShappy

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Poti incepe prin a-i spune "Buna!" dupa care sa vorbiti despre scoala sau afla ce filme ii plac si te uiti si tu si vorbiti despre el. Nu stiu, ceva de gen. happy

| Silvia78 a răspuns:

Trebuie sa te convingi ca si el te place. Pentru inceput lasa totul de la sine si daca asta nu merge atunci fa tu primul pas. Si...cand spun primul pas ma refer sa il intrebi daca vrea sa iesiti in oras!

Sper sa mearga!

| ofataoarecare_2381 a răspuns:

Vorbeste cu el, prima data arata-i ca poate avea incredere in tine asa se ve deschide mai mult fata da u, incearca sa te imprietenesti cu cercul lui astel cand veti iesi pe afara sa puteti fi amandoi, fi prietenoasa cu el, daca nu vrei ca cei din jur sa si dea seama ca l placi fi discreta zabestei din cand in cand dar nu prea mult pentr ca vei atrage atentia, in principiu fi naturala si lasa-i doar lui sa inteleaga ca. l placiwinkinghappy

| mykkki a răspuns:

Gasity un subiect comun.nu stiu ceva ce va place la amandoi sau despre tema.depinde daca va facety temelebig grinbig grin.