| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Diferenta de varsta conteaza? Sigur conteaza nu? Vreau cele mai importante argumente. De exemplu o fata de 20 de ani si un băiat de 34 de ani... cum ar fi? Nu sunt diferente. Ei gândesc diferit... cu trecerea timpului. Credeti ca sentimentul va face fata? Sa fim realisti. Nu ca dragostea învinge tot.
Argumente Pro... diferenta de varsta conteaza.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca sunt diferente!
In primul rand este o diferenta enorm de 14 ani!
In al doilea rand este diferenta de mentalitate, educatie, perspective, viitor....fiecare vrae altceva la varsta lui, el gandeste diferit de tine....samd

| HappinessForever a răspuns (pentru Violleta2022):

Conteaza foarte mult. Daca el avea 45 spre ex si ea 30 nu conta prea mult, pentru ca si femeia la 30 vrea stabilitate, o familie..etc Barbatul la 34 s- a distrat, a facut ce a vrut, ea la 20 abia incepe sa le descopere. El va vrea liniste, ea iesiri cu gasca, cluburi..etc. Viata are etape ce trebuiesc parcurse. Cu siguranta ea avand 20 gandeste intr-un fel, apoi la 25 altfel si tot asa. Nu zic ca este imposibil, dar greu.

4 răspunsuri:
| dragosh a răspuns:

Nu as zice ca diferenta conteaza atat de mult.Acum depinde si de cat de mult se iubesc respectivii. Daca se iubesc mult, sansele ca diferenta de varsta sa conteze, scad mult.

| RAY a răspuns:

Sentimentul de iubire find ceva involuntar nu are legatura cu varsta, mai mereu fetele au ales barbati mai in varsta cu ele, fetele find mai mature ca baieti ele cauta barbati mai in varsta, dragostea nu tine cont de argumente pro sau contra

| Horusss a răspuns:

Daca respectivii se iubesc nu vor gasi in varsta un impediment.