| boomoom a întrebat:

Funda! statusuri pentru ochii verzi.
am ochii verzi si vreau sa fiu si eu in trend asa ca as dori cateva statusuri pentru ochii verzi(daca se poate, pentru fostul iubit)

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Adda- minti murdare facute praf:

Priveste`ma in ochi si spune`mi ce vezi
De fapt, ce poti sa vezi prin niste ochi verzi
Ma vezi pe mine a pasi spre alta lume
Vezi un copil vezi copilul din mine
Pe strazi goale parasite ca un suflet de sticla uitat
Un vant ce bate, si`o vreme rece
Acum stiu tot ce`i frumos repede trece
Si de ce tu? De ce asa? De ce nu poti fi altcumva?
De ce te ascunzi in mintea ta, iar pe mine ma uiti intr-un pat langa tine
In aer arunci niste vorbe inutile
Ai o multime de motive dar de fapt n`ai nimic
Suntem doar noi 2, intr-o camera plina de praf
La fel de goi in amintiri si`n fapte noi suntem praf

Priveste`ma din nou si spune`mi ce vezi
De fapt.mai bine nu sa nu`ti vad ochii verzi
De fapt poate imi lacrimeaza de la fum
Si`mi caut cuvintele prin geanta`acum
E asa dezordine.ce sa zic? mai bine tac
Te las pe tine sa ma`ntepi cu un ultim ac
Cu ultimul cuvant care iti trece prin minte
O minte bolnava, facuta praf de regrete
Si de ce regreti? De ce noi? De ce asa?
De ce nu poti schimba chiar acum ceva?
De ce pleci capul si fumezi si daca iti spun
Daca iti spun "schimba-te" te indepartezi
Si iar ma lasi in suspans, sunt in continuu balans
Si iar ma lasi singura, mai bine plec... uita`ma!

Uita de tot, uita de tot
Uita de lume, de sentimente, de suflete pereche, de soapte la ureche
Fii rece, nu lasa pe el sa te`ntunece

rimezic-doar ea

Aminteste-ti prima data cand i-ai privit chipul:
Doi ochi mari,verzi! Nu stiai ce sa crezi.
Parca simteai cum te afunzi si de urmele dragostei vrei sa te ascunzi
Nu mai poti,esti prins deja! Speri c-o sa fie bine, sa vrea si ea!
O,nu esti sigur pe tine si ai un sentiment neplacut ca ce faci nu-i bine.
Incerci sa te minti ca nu vezi,iubesti chiar daca nu-ti vine sa crezi!
O, n-ai mai simtit asta de mult si tremuri tot cand ii simti mirosu-n asternut.
E tot ce-ai vrut, ce ai visat.Toate greutatile v-au legat!
E tarziu, stai si te gandesti daca va fi doar a ta sau gresesti.

Adormi in fiecare noapte cu gandul la ea,
Si te gandesti ca acum zambesti doar prin ea.
Aceasta e intrebarea.A inceput frumos, cat va dura?

2 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Ochi verzi niciodata sa nu-i crezi!tongue

| ANonim_8264 a răspuns:

Http://www.codrosu.ro/......educatori/

Statusuri:

Priveste.ma.n ochi si spune.mi ce vezi, de fapt ce poti sa vezi prin niste ochi verzi? Vezi un copil, copilul din mine.

Nu conteaza culoarea ochilor; x Conteaza felu' in care privesc.

Pleoapele pe veşnicie lăsate asupra ochilor ei verzi sunt coşmarul nopţilor mele de iarnă.

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi! ochii ei verzi atat de misteriosi si totusi inocenti l-au fermecat din prima clipa. ochii verzi-cei mai seducatori ochi, cei mai fascinanti...atunci cand el i-a privit s-a pirdut in profunzimea lor. oricat ai vrea ochii verzi nu-i poti uita!

Cele mai multe fete au ochii caprui, cred. Si baietii la fel, cred.

Persoanele care au ochii caprui se implica profund in relatii, le place sa faca persoana draga de langa ei sa se simta iubita si satisfacuta. O lista de statusuri frumoase cu subiectul ochi caprui.

Sa incepem cu o binecunoscuta zicala: Ochii caprui fura inima oricui.

De ce să îmi doresc ochi verzi, când natura m-a înzestrat cu ochi căprui, iar ochii mei căprui pot vedea verdele naturii.

Ochi căprui, priviri senine,

Plină de-al iubirii har,

Tu-i dai inima din tine,

Ea o pune la dosar!

Iubita mea cu ochi căprui. Frumoasă e cum alta nu-i.

Tot ce vrei sa-mi spui...

Spun ochii tai caprui

Iubeam si eu candva doi ochi caprui

Plangeam cand nu-i vedeam de dorul lui

Ochi caprui scormonesc in alti ochi caprui.

[in loc de caprui; albastri poti sa pui tu verzi;)] Fundaaa?