| YukyTsukiyomi a întrebat:

FUNDA URGENT Sunt destul de elastica adica pot sa fac podul se sus si altele totusi puteam si spagatul putin acum nu prea eu vreau niste exercitii cat mai complexe cum pot face spagatul cu ce trebuie sa fac etc >mersibig grin

5 răspunsuri:
| TheDevilIsHere a răspuns:

Da am si eO o intrebare. dc ai pus intrebarea asta la categoria asta?laughingtrebuie sa fi elastica pentru.smug. sau ce?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer sa fiu Eu am facut spagatul din prima oara pana jos Si profesorul de gimnastica s-a speriat big grin Insa eu zic ca am o mobilitate foarte buna Trebuie sa ai incredere in tinewinking

| Manole_Elena_1988 a răspuns:

Le vrei complexe? Bine vor fi complexe!
Mai intai faci o incalzire cam 10 minute! 10 genoflexiuni, mersul piticului, sari ca broasca dai din umeri si cam atat!

acum antrenamentul serios! Mai faci 10 genoflexiuni apoi stai in fandare cam 30 de secunde pe un picior si 30 de secunde pe celalalt! Incerci sa-ti ridici fiecare cat poti de sus(daca vrei il si ti)apoi iti arunci asa picioarele si cam atat! Daca vrei intrii si pe youtube scrii exercitii pentru picioare si faci si exercitiile alea!

Incerci apoi sa faci spagatul cam 2 doua ori si daca zici ca esti elasticapoate il vei reusi intr-o saptamana!
sper ca ti-am fost de folos!love struck

| alex_7222 a răspuns:

Dupa ce iti faci o mica incalzire la picioare, nu mult un minut sau doua te lasi pana unde poti si incearca sa faci asta in fiecare zi si sa te lasi din ce in ce mai jos.Intr-un final vei reusi, la mine a functionat!

| Gracielle a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un oarecare program big grin
incepi cu o incalzire, apoi fandari si incerci sa stai cat mai mult in pozitia de fandare
apoi picioarele apropiate si sa atingi cu palmele podeaua si poti s aincerci s afaci cate un pic in fiecare zi spagatul si incetul cu incetul iti vei da drumul >big grin