| Erik_7239 a întrebat:

Funda + Vot = care sunt modalitatile din care scapi ce-l mai repede de suferinta dupa o poveste de dragoste lunga?

Răspuns Câştigător
| blaxy a răspuns:

Erik din experientza mea eu cel mai bine stiu sa nu stau acasa si sa nu askult muzicaa trista dar sa ies cu prietenii in fiecare zi cind e posibil si sa nu diskut despre trekut.stii uneori noi ne uitam atit de mult la usa care s-a inchis inkit nu o vedem pe cea care sa deskis si unde putem fi mai mult fericiti.iesi cu kolegii prietenii si ditreazate si implicate in orice subiect de diskutie.

succes.pup

7 răspunsuri:
| R_8074 a răspuns:

Ocupandu-ti timpul cat mai mult si lasand timp gandurilor cat mai putin, dar nu o sa iasa din prima.

| SteauaNordului a răspuns:

Mie mi-a trecut gasindu-mi pe altcineva intr-un timp f scurt ( si nu relatie pasagera, ci am cautat o persoana mai deosebita fata de restul)
Iti trebuie putin noroc. Mai poti petrece mult timp in compania pietenilor tai ( bere filme etc) dar cel mai bine e sa ai si o "mandra" in zona. Stii vb aia : cui pe cui se scoate
BAFTA

| RemaxiS a răspuns:

Ori te dai cu capul de pereti ori iti gasesti pe alta femeie

| jaga_7779 a răspuns:

Sunt pe cale sa ma despart de iubita mea pe care o iubesc foarte mult si nu stiu cum o sa trec peste. pot sa imi fac imediat alta prietena, ceea ce as gasi foarte usor, dar nu vreau sa creada ca m-am dus la alta imediat si ca nu am iubit-o

| iuliana40 a răspuns:

E super usor
Vorbesti cu cel mai bun prieten despre sporturi s-au despre fete
si dupa aia plec acasa cu o bere la tv sau laptop (calculator) si gta dca nu-ai iubit ca daca ai o pipai si o saruti 40-55 minute.
big grin

| Andrei_3136 a răspuns:

Timpul te va ajuta sa treci peste, cu timpul asa incetut incetut o vei uita, si semntimentele ce le simti pentru ea vor disparea, poate nu de tot dar no vor mai fi asa puternice incat sa suferi. :-

| Deatheyes a răspuns:

Tine-te ocupat, mediteaza, gaseste o alta prietena cat mai repede, nu asculta muzica in special nu cea dramatica... Renunta la orice fel de contact cu fosta.