| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa scapi de accea suferinta provocata de dragoste?

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Inlocuind-o cu o suferinta inca si mai mare:suferinta pentru faptul ca esti om.Asta ar trebuie sa fie motivul suprem pentru care sa intri in doliu total.Are puteri magice:indeamna spre autocunoastere si vindeca ranile vechi.Incearcatongue

| Vizitiul a răspuns:

Astepti ca timpul sa treaca si iti pui ordine in ganduri. Accepti realitatea (chiar daca el al naibii de greu cand vine vorba de dragoste) si mergi mai departe.
In timp, rana o sa se cicatrizeze, cicatricea o sa dispara odata cu aparitia unei noi povesti de dragoste.

| DeeVee a răspuns:

Cu multi prieteni si multa distragere de atentie tongue...Sau poti analiza toate partile neplacute din relatia respectiva tongue

Baby.ShiNe

| andrei a răspuns:

Trece ea singura:p

| alone a răspuns:

Incearca sa nu t mai gandesti la cea c te face sa suferi tine0ti mintea ocupata cu ceva de fapt cu orce nu conteaza cu ce important e sa nu-ti amintesti si lasa timpul sa treaca o sa uiti mai devreme sau mai tarziu si nu plange nimeni nu-ti merita lacrimile:*:*:*:*:*:*:* pupiki multi de la mine sa treaca mai usor:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*

| Ciresikaaa a răspuns:

Nu te m-ai gandesti la ea/el si asculti muzica dar nicidecum de aia de dragostelaughing de aia cu unpic de chefwinkingwinking

| Alex0194 a răspuns:

Cauta-ti ceva de facut care sa nu te faca sa te gandesti la acea persoana