| Chimilica a întrebat:

Funda + Vot. Salut! Daca iau pastile ca sa ma ingras, pot sa ma fac obeza? Nu vorbesc despre vitamine, ci de pastile care te ingrasa fara sa mananci mult, ba chiar putin. Cat mai multe pareri.

Răspuns Câştigător
| effect a răspuns:

Eu zic sa nu incerci pastile de astea dupa sa nu ti dereglezi ceva in corp si sa fie mai rau, sa te ingrasi prea tare :-)incearca sa te ingrasi natural, sa mananci mai multe "prostii" :-)))

6 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Daca vrei sa te ingrasi,trebuie sa mergi la medicul endocrinolog. Vei face analize, si numai el poate stabili ce trebuie sa faci pentru a te mai ingrasa. Orice cura sau medicament luat dupa ureche, poate avea repercursiuni grave.

| oLeNNNao a răspuns:

Ai putea sa iei dar asa iti vei strika stomacul si te vei deforma apoi iti v'a parea rau :]. Asa ca incearca pe cale normala mananca :] o sa te ingrasi in timp nu iti face griji :] :* >big grin

| SarahRihanna a răspuns:

NU incerca asa ceva! intr`adevar,o sa te ingrasi, dar muult mai mult decat ti-ai fi putut dori vreodata.o fata la mine in liceu care chiar arata foarte bine pentru varsta ei, avea proasta conceptie ca este slaba si a incercat ceva pastile de ingrasat si in vreo 2 luni a ajuns la 60 kg(de la vreo 45-47) si partea proasta este ca s a ingrasat doar la fata si la burta, ceea ce este complet inestetic...deci,nu baga prostii in tine, mai ai timp sa pui cateva kg in plus.Mai mult, fetelor le sta mult mai bine slabute decat Batoze...asa-i baieti?

| Amber_4825 a răspuns:

Sincer si eu cred sa sunt slaba. in situatii de astea ma alu si eu dar nu cred ca e bine sa iei pastile. mai inati consulta un doctor sau o persoana adulta care te intelege mai bine apoi ia masuri.

| JaJe a răspuns:

Eu nu stiu de ce persoanele care vor sa se ingrase, prefera sa se ingrase cu pastile. In loc sa se bucure de placerea de a manca si sa baga ceva grasime in plus (nu zic exagerat de mult, doar cat este necesar).

PS: Vorba unora. baga shaorma!

| oanacatalina a răspuns:

Ce pastile sunt alea? Si eu sunt foarte slaba si incerc sa ma ingras mancand, dar NU SE PUNE NIMIC pe mine... Stiu ca asta este un atu, mai ales pentru fete, dar eu nu ma simt prea bine in pielea mea.