| cr1571n3l a întrebat:

Ce as putea sa fac sa ma mai ingras putin? am 16 ani si 1.84m
De mancat mananc mult dar tot nu ma ingras, daca ar fi sa iau pastile, ce pastile sa iau ca am luat vitamine si tot nu a mers, daca ar fi sa fie niste pastile dar sa nu afecteze organismul, etc. ce sa fac sa ma ingras putin macar la spate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgiana145 a răspuns:

Buna! Iti spun ceva care e deja incercat!winking mergi si cumpara vitamine cu ulei de peste. uleiul de peste ingrasa

4 răspunsuri:
| Irinushh a răspuns:

Mama e medic nutritionist si spune ca nu e bine sa iti fortezi corpul sa manance big grin Ar trebui sa te bucuri ca poti manca orice fara sa pui putin pe tine :*

| RwkY a răspuns:

Stagneaza, ia o perioada pauza, de la activitatile zilnice, daca chiar vrei sa te ingrasi, mananca gras, adica, prajeli, fast food, ciocolata, etc! Sau poti sa incerci proteine :-\, cum vrei tu, desi parerea mea este ca daca mananci mult, dar nu te ingrasi, inseamna ca ai arderile foarte mari, ceea ce dupa parerea mea, este OK! Personal ti-as recomanda, daca tu chiar vrei sa mai iei in greutate, sa mai faci reduceri de efort, de la fizic la psihic, NU total! ci reduceri, adica, daca de obicei te duci p'afara sa joci fotbal de la ora 3 la ora 8, te duci de la 3 la 5-6, ceva gen.

Bafta!

| McCrush a răspuns:

Mananca moooooolti cartofi prajiti si o sa vezi efectul happy

| contpublic a răspuns:

Io zic ca esti bine!