| anonim_4396 a întrebat:

Fundita. Deci vorbesc foarte serios sper sa nu va bateti joc de mine.Sunt cu iubitul meu de foarte multi ani, urmeaza sa ne casatorim. Tine foarte mult la mine si imi spune de multe ori ca sunt cea mai importanta fiinta pentru el si ca ma iubeste mai mult ca pe oricine din lume si ca chiar isi doreste o familie cu mine si sunt cea mai ideala, are grija de mine mereu si se enerveaza foarte tare si daca spune cineva ceva urat de mine, se ingrijoreaza foarte tare chiar si cand ma doare capul etc.Chiar credeti ca ma iubeste mai mult decat pe oricine chiar si decat pe mama lui? Pentru ca eu sincer il iubesc mai mult decat pe parintii mei chiar daca am o relatie buna cu ei.

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

"Sunt cu iubitul meu de foarte multi ani, urmeaza sa ne casatorim."
Dacă nici tu nu ştii, de unde vrei să ştim noi?
Sunt curioasă ce ar zice iubitul tău dacă ar ştii cu ce îţi baţi tu mintea.

| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca tine la tine foarte mult si imi place sa cred ca te va iubi intotdeauna. Unii spun ca este gelos, posesiv.Gresit.Este un comportament normal fata de persoana iubita.Ei o spun din auzite.Nu poti spune ca te iubeste mai mult decat pe mama lui.Pentru ca dragostea de mama este unica si diferita de dragostea pentru iubita.Va doresc intelegere si mai ales comunicare.Este lucrul cel mai important.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pate fi si un gelos exagerat. Atunci sa vezi tu viata. O sa-ti blestemi si ceasul cand te-ai nascut. Fa niste incercari cu el. Sunt oameni care nu concep alta sotie.

| anonimg a răspuns:

"Se enerveaza foarte tare si daca spune cineva ceva urat de mine". Si lucrul acesta te atrage la el? Nu este lucrul acesta o parte degradanta din caracterul lui? Cum se poarta cu ceilalti -si cu mama lui- asa se va purta si cu tine. Daca Dumnezeu este cu voi, mergeti inainte; dar daca nu este cu voi, atunci eu zic sa te mai gandesti.

| PsychologistT a răspuns:

Sigur ca te iubeste, doar ca e o persoana posesiva.
Nu stiu cat e de bine asta, sa nu te sufoce.

| Sfeclă a răspuns:

Daca ce-ai spus tu e adevarat inseamna ca tu, draga mea, ai langa tine persoana care te va iubii pentru totdeauna. happy
Faptul ca-si face griji si pentru o durere de cap e foarte important. Sincer, eu cred ca te iubeste mult, mai mult decat crezi tu. Faptul ca te apara la "spusele" altora e cel mai frumos lucru, caci sunt multe relatii in care baiatul nu spune nimic daca pe prietena lui cineva o face "proasta" sau alte cuvinte care, dupa parerea mea, nu ar trebui spuse. Doar pentru ca e protector cu tine nu inseamna ca e obsedat, pentru el doar tu existi. ^^
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat putin. (: