| anonim_4396 a întrebat:

FUNDITA! Eu si el am vorbit 2 luni, ne-am inteles perfect, am fost gen "prieteni foarte apropiati si putin mai mult (au existat cateva saruturi), ne-am placut mult, imi era alaturi, la fel si eu lui". El pe parcurs s-a impacat cu fosta lui piubita, eu m-am suparat, s-a rugat de mine sa ramane macar prieteni, sa nu ma schimb, sa nu ma indepartez de el, n-am putut, tineam prea mult la el! Am intrerupt orice legatura cu el, dupa ce i-am zis ca nu mai avem ce vorbi, el i-a dat block pe facebook, dar pe ask imi tot lasa like-uri, in fine mi-am inchis ask-ul. S-a intamplat acum trei saptamani, nu ne mi salutam, ne privim tot timpul cand ne vedem intamplator la scoala, chiar si cand e cu prietena lui ma priveste mult, ea a observat. Tot timpul este pe acolo pe unde sunt si eu, chiar si cand prietena lui nu era la scoala venea la mine in clasa. M-a vazut ca m-am imbratisat cu un coleg de al lui si s-a enervat si-a tras iubita dupa el si a venit si s-a pus in fata mea si mi-a aratat cum se imbratiseaza si ei. Mi s-a rupt sufletul, incearca sa-mi demonstreze cat de bine se inteleg ei, cand de fapt toti stiu ca nu e nimic serios intre ei. I-a spus prietenei mele cele mai bune ca mi-a dat block, iar ea l-a intrebat ca "de ce nu ai vrut sa fii cu Ionela?" iar el i-a zis "Nu stiu, cand ii spuneam de relatie nici nu vroia sa auda, si cred ca nu i-a placut de mine ca tot timpul ma ignora, si din cate am observat nu i-a placut de mine". Va jur ca mi s-a rupt sufletul, intr-adevar l-am ignorat pentru a vedea daca el se baga in seama, mi-a placut foarte mult de el, incercam sa fac pe dura, sa nu ma las usor. Dar intre mine, cea care s-a lasat greu si fosta lui prietena care a fost la picioarele lui, a ales-o pe ea, evident deoarece nu a trebuit sa depuna niciun efort pentru ea. Imi lipseste. Il vreau inapoi, imi este dor de el. Ce parere aveti? Ce sa fac? Imi este dor de el! Cred ca il iubesc! :'(

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Draga mea, una e sa "play hard to get", alta e sa ignori. Sa nu mai faci greseala vreodata de a le incurca intre ele...ca uite unde ajungi.
Sincer, cred ca inca esti la timp sa ii spui.
Cu cat lasi timpul sa treaca, cu atat el va persista in ideea pe care o are si se va indeparta de tine.

| Cristiann25 a răspuns:

Asta e daca il pui la incercare cu lucruri de genul. Fetele cred ca daca ignora un baiat il atrag mai mult?! Il incearca sa vada daca le cauta sau mai stiu eu ce e in capul lor dar nu-i bine! Normal ca o alege pe aia pe care o vede ca e innebunita dupa el!

| AvM94 a răspuns:

Spune-i ce simti si vezi ce zice, nu ai nimic de pierdut, viata merge inainte. Dar ai grija fi precauta, poate el vrea sa ramana cu una dintre voi 2 ca el sa nu piarda nimic.

| Sharky_Fistis_1993 a răspuns:

Just LOL

| NoName1428 a răspuns:

Mai sa fie. Am fost in aceeasi situatie ca si tine. Inca imi lipseste acel baiat, dar am trecut oarecum peste. Eu spun sa mai lasi timpul sa treaca. Cred ca el este cu o alta fata doar ca sa iti faca tie in ciuda. Totul se va rezolva. Daca te iubeste cu adevarat, se va intoarce la tine. Incearca sa fii puternica. laughing

| IonelaMariaaa a răspuns (pentru NoName1428):

Cat de mult optimism poti sa transmiti! happy