| Lelita a întrebat:

FUNDITAAA in cel mai rapid timp! Buna dimineata dragi mei am nevoie de voi. am o problema..am o relatie de un an sincer cu toata lumea imi spune ca eu sunt mai frumoasa decat el si aici intervine gelozia lui in toate lucrurile posible...am fost despartiti timp de 1 saptamana el a vrut o pauza deoarece numai eu sunt pe primul loc la mine in viata si sunt foarte rasfatata..am acceptat cu greu, a doua zi l-am vazut cu alta. dupa 1 luna ne-am impacat la o zi de nastere intr-o seara iar eu in urmatoarele zile am plecat la mare. Ne-am mai certat de vreo 3 ori pana sa ma intorc acasa dar dupa ne-am impcat.Totul frumos pana cand el a trebuit sa plece in Anglia timp de cateva luni dupa 1 saptamana ce a plecat imi da o veste: ca are un microb nu e nimic grav da sigur l-a luat de la mine sa beau antibiotic preventiv..sustine ca nu a fost cu alta eu chiar nu am fost cu altu iar el nu vrea sa ma creada zice ca eu am fost cu cineva pe la mare ..cum sa ii demonstrez ca invinovateste de un lucru pe care nu l-am facut?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa toate povestile tale, cred ca acesta este sfarsitul relatiei, ori ce-a mai ramas din ea.

Astazi, e una pun fidelitatea pe un loc fruntas, si nu pot trece peste, nici in ruptul capului, Romania ocupa loc fruntas in Europa, cu un numar record de persoane infestate cu HIV/SIDA si mai ales Sifilis, iar astea, aduc cu ele moartea si viitori copii condamnati sa moara, distruge efectiv o generatie intreaga.

Ca te-a inselat iar acum iti arunca vina pentru o posibila boala, cred ca trebuie sa te alarmeze, este un atentat la sanatatea si chiar viata ta, te indrum sa-ti faci un control, si nu-l amana, asa pentru orice eventualitate.

Stiu ca-l iubesti, dar oare, cat poti tolera pe cineva care te calca in picioare sfidandu-ti fiinta?

Nu te iubeste si nu pare sa fie multumit de tine, poate ca i-ai oferit totul prea usor si te considera usoara, asa ca ai spui Adio, de cate ori te suna, ai inchizi fara falsa amagire cu "ramanem prieteni", termina tu totul, si astfel n-o sa fii umilita ca ti-a dat el primul, papucii.

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu stiu daca ar trebui sa te zbati sa-i mai demonstrezi ceva.
Cauta putin aici, e un tabel cu toate BTS-urile si vezi in ce fel poate fi contactat microbul care ti-a spus el ca il are:

http://www.mariestopes.ro/serviciile-msi/boli-cu-transmitere-sexuala/

Pentru ca unele boli se pot transmite si pe alta cale decat cea sexuala si atunci poate ca ar trebui sa-i mai acorzi o sansa...
Spun asta,intrucat,microbul respectiv i-a aparut lui,tu fiind in completa necunostinta de cauza. Daca ai fi avut tu ceva,simptomele ar fi aparut initial la tine,asta ne spune o logica simpla si l-ai fi prevenit tu pe el.
Numarul de certuri,invinuirile reciproce din cazul de fata,pauza in care ati intrat ca sa-si poata face el de cap cu o alta,gelozia lui,sincer,nu sunt lucuri care pastreaza o relatie.
Sa te gandesti foarte bine daca doresti sa-i demonstrezi ca esti nevinovata si daca merita sa-ti consumi sufletul alaturi de o asemenea persoana.
Poate iti doresti si tu,ca orice om, sa fii fericita, nu?
Atunci, gandeste-te bine si iubeste-te mult, pe tine!

| AlexanderAdrian a răspuns:

E cam greu intr-o relatie sa fie ambii parteneri la fel de frumosi, in plus frumusetea e relativ subiectiva. Cred ca amandoi aveti probleme grave de perceptie a unei relatii. El e gelos ca esti mai frumoasa, tu recunosti singura ca esti rasfatata. Mai bine va despartiti si terminati povestea.

| neutrino a răspuns:

Spune-i ca nimeni nu s-a mai plans de tine.

| dannyel86 a răspuns:

Eu zic, preventiv, sa faci niste analize. Pentru sanatatea ta, nu pentru altcineva. Poate nu ai ceva sau poate ai. Ca sa dormi linistita, da fuga la un specialist, care sa confirme sau sa infirme vreo infectie din organismul tau.

| Lelita explică (pentru dannyel86):

Stiu ce zici si o sa fac pentru mine.da eu zic ca lui cum sa ii demonstrez ca nu are dreptate

| ywar a răspuns:

Eu zic preventiv, pentru linistea voastra sa va urmati singuri drumul [separat]. E mai bine asa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-l sa-ti intrebe parintii.

| CorinaReg19 a răspuns:

Ii spui un singur lucru : cauti sa te scoti pe tine din greseala pe care ai facut-o cu alta, si ma bagi pe mine la inaintare. TU SPUI ACUM ca esti bolnav?! iti dai seama ca prin chestia asta mi-ai dat pe fata ca AI FOST CU ALTA?! daca eu nu am fost cu nimeni in afara de tine, ce sa fac?! sa te mint ca sa te simti bine!?
daca nu te crede pana aici, desparte-te de el macar pentru o saptamana, pe motiv ca prin chestia asta iti demonstreaza ca el a fost cu alta garantat.