| anonim_4396 a întrebat:

Greutatea iti poate afecta penisul?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

NU. In mod sigur. Penisul poate fi afectat de boli fiziologice sau de cele care afecteaza aparatul circulator.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam da! Odata ca poti avea picioare groase sus, apoi zona de deasupra lui devine ca o pernita, mai sus e burtica, iar fiecare kg in plus, peste raportul normal inaltime/greutate, afecteaza inima, care se chinuie sa pompeze mai mult, ca sa faca fata greutaii corporale si necesarului de aflux sanguin pentru erectie si mentinerea ei.
Ideal e sa ai ori kg = cm de peste 100 din inaltime, ori si mai putin cu pana la 10 kg.
Kg in plus, din toate punctele de vedere, constituie o problema pentru intregul organism, si in afara de inima, mai ales pentru articulatii.
Fa sport, mananca sanatos si slabeste, ca sa fi ok!
Si evident si pentru partenera, ca sa o poti satisface!

| Violleta2022 a răspuns:

Da, indirect iti poate fii afectat.
Este arhicunoscut ca un barbat gras, nu are viata sexuala prea activa, din cauza lipsei apetitului sexual.
Apoi, penisul se ingroapa in grasimea pubiana si raman cu 2-3 cm afara, multi grasi sunt jenati sa faca sex cu o femeie in situatia aia.

| Plato a răspuns:

Esti mai gros, faci rana. laughing

| Rhea44 a răspuns:

Doar o sa trebuiasca sa te uiti la el in oglinda ca sa il vezi? deci teoretic da