| anonim_4396 a întrebat:

H E L L O!

Astazi am avut primul contact sexual, insa nu a curs sange. dar m`a durut.

De ce nu a curs sange? Funda.

Mentionez ca a fost protejat happy

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20% din femei nu sangereaza la primul contact sexual. Sunt cateva motive:
1. himenul este subtire si prost vascularizat si se rupe fara sangerare.
2. femeia nu are himen congenital (din nastere).
3. himenul este elastic si se va rupe doar la prima nastere vaginala.
4. himenul s-a rupt in cursul unui exercitiu fizic (gen spagat sau mers pe bicicleta) sau in cursul unei masturbari anterioare.

6 răspunsuri:
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Pai sunt mai multe cauze, in primul rand himenul este foarte elastic si se poate rupe foarte greu, dupa 2/3 contacte sexuale.
Sange nu ti a curs,datorita faptului ca nu este vascularizat.
Dar parerea mea este ca, tu inca nu te ai dezvirginat si la un alt contact sexual neprotejat, sigur tii se va rupe.
Numai bine iubiat si ma bine ati facut ca va ti protejat!
puuuuuuuup

| alafaranume a răspuns:

Nu trebuie sa curga sange neaparat la unele persoane poate curge ceva mai mult...la altele mai putin chiar cateva picaturi si la altele deloc, nu e regula acum depinde si de cat de elastic e himenul unei fete, repet nu e o regula sa curga sange. bravo acum nu exagera ca avem destule curve in ro

| MonkeyBoss a răspuns:

Si trebuie sa sarbatorim, sa desfacem sampania? straight face

| Cattuzu a răspuns:

La unele fete himenul este mai elastic siprobabil inca nu s-a rupt(este perfect normal). nu-ti face griji, daca nu s-a rupt acum o sa se rupa la urmatoarele si daca nu, alta varianta e ca pur si simplu nu ti-a curs sange si himenul s-a rupt si asta e la fel de normal, depinde de la organism la organism. funda?big grin

| alinutzapissy a răspuns:

Serios?!:O:OO:O:O i can't believe it! omg!

| onikaoana a răspuns:

S-ar putea sa nu iti curga sange dar sa se rupa himenul. mie nu mi s-a rupt din prima dar pana s-a rupt m-a durut... Una din doua happy