| Anonymus223 a întrebat:

Hai buna seara. Curand m-am despartit de "iubita" mea (nu o pot numi iubita deoarece nu eram impreuna dar ne comportam exact ca un cumplu). Eu o iubesc, o iubesc enorm am plans dupa ea. nu stiu ce sa fac vreau sa ma intorc inapoi la ea eu cred ca ea nu ma mai iubeste (desi nu pot accepta una ca asta). Recent am aflat ca fostul ei iubita s-ar da la ea...Eu i-am zis ca vreau sa punem capat prieteniei, i-am explicat si de ce, dar din situatia asta eu cred ca am iesit foarte sifonat. sufar si nu prea imi este bine. Ce imi recomandati sa ma intorc la ea(nu cred ca pot fi cu ea) sau sa imi caut pe altcineva? P.S Ne comportam ca si un cuplu dar cand o intrebam daca vrea sa fim impreuna ma refuza. Nu stiu si daca ar fi sa nu ma intorc la ea ce ar trebui sa fac sa o uit. Sa ii dovedesc ei ca de fapt eu nu sufar si prostii d-astea?

Răspuns Câştigător
| SergiuBoss11 a răspuns:

Pentru ea ai fost doar o distractie.Imi pare ca a ramas blocata in trecut si nu ar putea sa conceapa o relatie alaturi de tine.Pur si simplu, atunci cand iubirea nu e impartasita ar trebui sa renunti.Vei suferi o luna, doua, trei, dar pana la urma vei uita(ca sa faci asta incearca sa deprinzi o relatie cu alta fata sau sa-ti gasesti hobby-uri). Dragostea este cel mai dureros sentiment al omului, sau cel mai frumos si pur.Ca o sabie cu doua taisuri, un capat te taie, iar celalalt iti mangaie sufletul.
Daca vei incerca in continuare o relatie cu ea vei avea numai de suferit...Vei suferi si mai tare decat acum.
Totusi, daca o ignori cateva zile si are ceva sentimente pentru tine, se va intoarce ca o caprioara in bratele tale.

1 răspuns:
| Klandestin a răspuns:

Maturizeazate si lasa prostiile