| llliii a întrebat:

Hai TPU! am si eu o problema... sunt cu un baiat de 2 luni si putin. Il iubesc mult dar a inceput sa se poarte cam ciudat adica inainte imi mai dadea mesaje dar acum, de la o vreme este mai distant. Recunosc si eu sunt putin cam stresanta ca il sun sau ii dau mesaje dar daca nu l-as baga eu in seama nu am vorbi deloc. El mi-a demonstrat ca ma iubeste dar nu stiu ce are de se comporta asa de ciudat. Cand iesim mai mereu mergem la biliard si el sta si joaca biliard cu prietenii lui si de mine cam uita si acum cateva zile am vazut ca m-a dat la off pe mess pentru ca am intrat pe id-ul unei prietene si era on. ne vedem destul de rar ca nu suntm la aceeasi scoala dar si asa sunt dati cand prefera sa iasa cu prietenii lui pe care ii vede in fiecare zi si ma lasa pe mine, desi nu ne-am vazut de o saptamana sau 2. nu stiu ce sa mai fac... vrea sa pot sa fac cumva sa ne apropien mai mult, sa vbim mai mult dar nu stiu cum. :* [Fundita:*]

Răspuns Câştigător
| Charm a răspuns:

Chiar daca nu poti sa porti o discutie cu el nu renunta. Concentreazate pe acea discutie pe care trebuie sa o aveti si spune-i hotarata sa termine cu prostiile fiindca relatia pe care o aveti nu e o joaca, sau poate pentru el e o joaca. Cu toate astea nu te lasa usor amagita de dulcegariile lui. Fi tu cea cu picioarele pe pamant, arata-i ca nu te lasi usor cand iti spune fel si fel de complimente sau mai stiu eu ce. Incearca sa ii spui sa se gandeasca putin la relatia voastra, intreaba-l daca el considera relatia doar o joaca sau e una serioasa. Eu una ca sa fiu sincera nu cred ca o ia in serios. Daca tot nu merge, ignora-l si tu un timp, nu il mai suna, sau trimite mesaje si vezi reactia lui. poate ca nu o sa ii placa (,) ca nu ii acorzi atentie si poate va vedea cum te simti tu. Crede-ma la mine a functionat, cand l-am tratat cu putina indiferenta pe baiatul de care mi-a placut si inca imi place mult. Deci fi tare si nu te lasa invinsa usor de dulcegariile lui.

4 răspunsuri:
| Charm a răspuns:

Hey, pai eu zic sa va intlniti intr-o zi, sau sa faci cumva sa vorbesti cu el si sa ii spui ca trebuie sa aveti o discutie mai serioasa. intreba-l de ce e asa de distant cu tine, de ce te ignora si alte chestii, dar sa iti spuna sincer fara glume sau alte prostii. Eu una cred ca nu e baiatul potrivit pentru tine. Daca dupa discutia pe care poate o sa o aveti el va face la fel, ar fi bine sa va despartiti. ai nevoie de un baiat care sa tina la tine si care chiar daca iese cuprietenii lui sa iti dea adentie nu de cineva caruia nu ii pasa deloc. Sper ca te-am putut ajuca cumva. Bafta!

| llliii explică (pentru Charm):

Am incercat sa port o discutie mai serioasa dar nu fata-n fata doar pe mess si prin mesaje si el mereu ma ia cu dulcegarii si ale chestii si pur si simplu ma face sa uit de tot [ nici eu nu stiu cum reuseste] nici nu stiu ce a mai fac sa rezist...pur si simplu nu pot.

| Charm a răspuns (pentru llliii):

Chiar daca nu poti sa porti o discutie cu el nu renunta. Concentreazate pe acea discutie pe care trebuie sa o aveti si spune-i hotarata sa termine cu prostiile fiindca relatia pe care o aveti nu e o joaca, sau poate pentru el e o joaca. Cu toate astea nu te lasa usor amagita de dulcegariile lui. Fi tu cea cu picioarele pe pamant, arata-i ca nu te lasi usor cand iti spune fel si fel de complimente sau mai stiu eu ce. Incearca sa ii spui sa se gandeasca putin la relatia voastra, intreaba-l daca el considera relatia doar o joaca sau e una serioasa. Eu una ca sa fiu sincera nu cred ca o ia in serios. Daca tot nu merge, ignora-l si tu un timp, nu il mai suna, sau trimite mesaje si vezi reactia lui. poate ca nu o sa ii placa (,) ca nu ii acorzi atentie si poate va vedea cum te simti tu. Crede-ma la mine a functionat, cand l-am tratat cu putina indiferenta pe baiatul de care mi-a placut si inca imi place mult. Deci fi tare si nu te lasa invinsa usor de dulcegariile lui.

| llliii explică:

Scuze de greselile de scriere...blushing

| AndruţHere a răspuns:

Păi şi asta o numeşti tu iubire? Sigur nu te ţine doar pentru plăcerile personale sau altceva? Adică.nu mi se pare normal ca într-o relaţie implicarea să fie mai concentrată din partea fetei. Oricum, îţi dau un sfat.nu se merită să îţi iroseşti timpul şi sentimentele cu unu' ca ăsta. Despartă-te de el. Părerea mea.