| Sunshine_1458 a întrebat:

Heei.happy Am 14 ani si cred ca a venit timpul sa am si eu prieten:d dar nu prea am noroc in dragoste ca sa zic asalaughing toate colegele mele de clasa au prieteni. SI ma simt prost.Eu sunt de treaba.ma inyteleg bine cu multa lume.sunt sociabila. dar degeaba. Care poate fi cauza? + ca am primir jigniri de la baietii pe care ii plac si m-am simtit ft prost.straight face E un baiat de care imi plc ft mult si o dt cand am iesit in oras se uita la mine si a vorbit cat de cat cu mine. Ma place? As vrea euoh go onNici nu stiu sa sarut.NU vreau raspunsuri gen.: O sa gasesti persoana potrivita blah bla. Care poate fi cauza de nu ma plc nimeni? ce sa fac?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai daca inca nu te simti chiar pregatita, nu ar trebui sa te simti prost...
ce vei face la liceu cand deja jumatate din fetele din clasa si-au pierdut virginitatea si tu nu?
Pai, unii baietii cauta fete prostute, pe care sa le poata juca pe degete, ei cauta sa le vrajeasca, sa faca ele primul pas.
Si raspunsurile gen "O sa gasesti persoana potrivita blah bla " sunt adevarate, sunt multi baieti pe lume, si nu trebuie sa te grabesti.
Unii baieti cauta fete frumoase, cu forme, un pic fitoase, sa fie tupeista, alea-alea...
Daca te comporti natural, esti de treaba si ai simtul umorului nu vad de ce nu te-ar placea cineva.
Oricum, trebuie sa ai incredere in tine, sa ii ceri tipului pe care il placi id-ul de mess, sa vorbiti, si eventual sa va intalniti sa vorbiti.
Succesbig grin
P.S. nu pune la suflet jignirile celorlalti... Lumea e oricum rea, si nu trebuie sa suferi pentru orice prost.
Take care.:*

5 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Jigniri de la baieti? urat! habar nu am care poat fi cauzasad chiar nu stiu ce sa spun, sa nu fi gresit uh cu cevastraight face Sper sa-ti gasesti pe cineva, nu stiu fi draguta cu "el" da-i de inteles ca l placi.Iar la faza cu sarutul, sa nu-ti faci probleme, o sa fie bine, te descurci totul va veni de la sine.

| auroraa a răspuns:

happy de fapt poti sa fii superdraguta, inteligenta, de treaba, insa poti sa nu simpatizezi pe nimeni pina si la 18 ani.pentru ce sa fii cu cineva daca nu iti place de el, nu iubesti,,, iar de dragoste, poti si la 12 sa te indragostesti, si la 20 pentru prima data, e ceva involuntar de cele mai dese ori.eu am 13 si m-am indragostit in unu de 23. si nu pot fi cu el. e trist, va veni timpu' poate miine, poate peste un an, peste doi. poate te va simpatiza cineva si tu nu il vei place big grin nu e o anumita virsta de incepere a relatiilor, vine de la sine )sper ca te-am ajutat, iar cu sarutatu'...se invata prin practica happy

| Mihaela111 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa profiti de perioada asta, daca spui ca esti o persoana sociabila atunci poti sa mergi la intalniri mai des, sa iti schimbi partenerii pana cand iti gasesti un baiat potrivi; nu ai de ce sa te ingrijorezi.Traieste clipa fara sa calculezi totul si cand o sa te astepti mai putin o sa ai langa tine baiatul pe care il doresti

| Alexandra_3626 a răspuns:

Nu te ingrijora prea tare, in ziua de azi daca nu esti pitipoanca si nu te machiezi, nu esti cautata de baieti.Stai linistita o sa gasesti pe cineva pana la urma:*.

| dutzu130 a răspuns:

Pai hai sa-ti zic... si eu am 14 ani. si am avut si eu problema asta. dar la mine s-a rezolvat cand mi-am dat seama ca degeaba socializez cu toti dai da si prieten bun, trebuie sa socializezi ca si cum ti-ar placea de el ca si cum te-ai da le el ceva de genu dar nu sa fi foarte bun prieten cu tine pentru ca asa daca vrei sa fi cu el zice ca sa nu va certati bla bla... intelegi tuhappy