| Loveme13 a întrebat:

Numele meu este Bianca si sunt din SibiU. am si eu o mica problema. Ma intelegeam foarte bine cu dirigintele meu, nu aveam nicio problema, dar de la un timp am impresia ca nu ma mai suporta, e mai rau, nu mai vorbeste cu mine ca inainte. El este un om foarte cuminte, dar colegii mei nu inteleg asta, il cred un om rau. Poate este uneori dur si din cauza ca este tanar si nu vrea sa ne urcam in capul lui. Anul acesta trebuia sa facem banchetul, nu ne-a spus nimic, colegii au vorbit deja cu alti profesorii si cand el a venit sa vb de banchet toti copii au inceput sa spuna: ca v-ati interesat degeaba ca oricum nu vrem sa mergem cu dumneavoastra si va dati seama s-a simtit prost si mi se pare ca este si suparat, nu a mai vorbit cu noi. Colegii au vorbit in numele la toti, eu de exemplu vreau sa merg. Eu nu am intervenit sa ma iau de colegi pentru ca eram si eu putin suparata ca se luase de mine la ora. Dar dupa mi-a parut rau, este foarte urat ce au facut colegii. Nu stiu ce sa fac. Astept pareri!

3 răspunsuri:
| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Nu prea e asa de dur, daca colegii si.au permis sa ii spuna asta! Alta parere nu am, probabil e suparat pe intreaga clasa, nu numai pe tine.

| Loveme13 explică (pentru NoName0x0):

A avut si el o zi mai proasta, ca toti oamenii si colegii mei au profitat de acest lucru.ce sa fac? Sa merg sa vorbesc cu el?

| NoName0x0 a răspuns (pentru Loveme13):

Nu poti vorbi tu in numele intregii clase, de aceea exista sef al clasei. Nici in numele tau nu poti vorbi fiindca exista posibilitatea sa te creada sarita de pe fix si in afara de asta, parerea unui singur elev nu cantaresta atat cat parerea intregii clase. Cel mai bine e sa lasi timpul sa rezolve problema si daca dirigintele va vrea sa mearga cu voi, ceilalti colegi vor fi obligati sa faca ceea ce doreste el.