| Daniela300 a întrebat:

Heei! Sunt in clasa a X-a si imi place de un baiat de clasa a VII-a. Ciudat, stiu. El ma stie din vedere pentru ca de fiecare data cand trec pe langa el mai uit la el si el se uita la mine. Voiam sa ma duc la el pur si simplu si sa vorbesc cu el dar o prietena mi-a zis sa-i dau mesaj pe Facebook. Din pacate el s-a cam speriat pentru ca nu stia cine sunt. I-am spus ca invatam la aceeasi scoala si m-a intrebat ce vreau. Speram ca o sa vorbeasca cu mine dar nu a facut-o. Acum nu stiu ce sa fac, cum sa ma mai bag in seama.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi indicat sa-i transmiti printr-un mijloc de comunicare un mesaj cat se poate de clar si explicit prin care sa-i prezinti adevaratul motivul al dorintei tale de a te intalni si discuta cu el. Daca va refuza sa dea curs invitatiei, inseamna ca nu este interesat nici de persoana ta si nici de a lega/incepe o relatie chiar si de prietenie. Putin curaj si mult succes!

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Doar nu o sa stai acum dupa el...
Mai incearca o data sau de doua ori sa te bagi in seama cu el. Daca tot te ignora sau ceva de genul, altul!

| xEnoN47 a răspuns:

Sa i spui pur și simplu că pare o persoana interesantă și că vrei sa l cunoști mai bine, ca pe un prieten.Și dacă acceptă ieșiți...Etc cu timpul poate și el o să te placa și bam. :* Bafta

| Cristinajs a răspuns:

Spune-i ca poti sa-i oferi tot ce vrea....sau mai simplu spune-i ca-l place.