| PurplePearl a întrebat:

Heey TPU, am si eu o retinere in legatura cu ceva
Deci eu sunt acum la liceu in clasa a 9-a iar de 2 saptamani imi cunosc colegii, unul dintre baieti se da bine pe langa mine:ma gadila imi spune ca am ochii furmosi ca ii place parul meu ii place stilul meu iar cand 2 baieti mai mari s`au luat de mine el a venit si mi-a luat apararea si a cam incasat o palma de la aia straight face.
Ma face mereu sa rad face orice ca sa il observ
Si mi-a spus ca ma place si m`a intrebat daca nu as vrea sa ii dau o sansa si sa fiu cu el (deoarece am respins de cand a inceput scoala 4 baieti)
Ce pot sa spun.cred ca il plac adica, imi place ca ma face sa rad ca e atent la mine
Dar stiti, nu am avut nici un prieten pana acum (am avut pe la 13 ani dar nimic serios vreo 7 luni am stat cu el eram mica) si de atunci am spus ca voi astepta sa cresc pentru 'urmatorul' iubit
As vrea sa stiu voi ce imi sugerati sa fac? Nu stiu sa sarut-ma refer la french- si imi e rusine de chestia asta, am 15 ani si nu am avut prieten Parca nu as vrea sa le spuna colegilor pe care i-am refuzat ca lui i-am spus da sau daca nu o sa il sarut bine sa rada sau sa le spuna lor ca habar nu am sa ma pup si eu acolo 3 secunde
Nu spun ca deja trebuia sa am zeci de prieteni cum au colegele mele, le schimba ca pe sosete dar nu vi se pare ceva cam ciudat ca o fata de 15 ani sa nu fii fost cu vreun baiat? si sa nu va ganditi ca sunt urata cu spume sau ceva, pur si simplu eu nu i-am acceptat pana acum.am simtit ca nu eram pregatita pentru o relatie chiar daca nu e vorba inseaparat de sex, dar acum cred ca imi e frica sa ii spun da
Cateva sfaturi, va rog...as vrea pareri din partea fetelor si daca se poate, si a baietilor happy

Răspuns Câştigător
| lolly a răspuns:

Buna draguta, da-mi id tautongue Daca doresti pe msg privat.Nu este bine sa fi cu unul dintre colegi, asteapta sa-l cunosti, pentru ca, daca nu va reusi tu vei fi cea care va trebuii sa-l suporte pe `ex` timp de 4 ani, si sa-l vezi aproape zilnic.Nu cred ca va trebuii asta.Nu cred ca ai merita asta daca nu va tine relatia va trebuii sa-l suporti atatia ani.Si sa suferi daca vei ajunge sa-l iubesti.Trebuie sa il cunosti cu adevarat, poate tine la tine, sau poate pur si simplu ii place aspectul tau.Asteapta sa-l cunosti mai bine.sa vezi daca tine cu adevarat la tine, sau o fi vreun obsedat de aspectul tau.

1 răspuns:
| bonnie_5564 a răspuns:

Ei kk, sigur nu va rade de tine ca nu sti sa sarutzi cu ata mai bine te v-a invata el :-pe, si ca nu ai mai avut prieten de la 13 ani nu e o tragedie...eu zic sa te linistesti si daca chiar iti place tipul zii DA, apoi vezi pe parcurs daca a meritat sau nu happy...bafta