| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Am avut contact sexual cu iubitul meu doar ca nu am vrut sa ma dezvirginez asa ca am facut mereu pana in himen,ca sa nu se rupa. Ultima oara cand am facut, a intrat destul de mult, dar nu a curs sange deloc. Credeți ca e posibil sa nu mai fiu virgina iar himenul sa se fi rupt din cauza ca am tot facut pana in el si s-a desfacut usor usor?

4 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Nu mai esti virgina de mult. Este asa finuta pielea himenului, ca multe se desvirgineaza doar cu degetul din greseala. Bafta.

| Violleta2022 a răspuns:

Virgina nu mai esti deloc, chiar daca himenul nu s-a rupt in totalitate, dar poti fii insarcinata daca penetrarea a avut loc, chiar si 1 cm la interior.
'

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia ta dupa o singura penetrare si aceea de scurta durata, canalul din vaginul tau nu a suferit absolut nicio modificare. A ramas la fel de stramt si trebuie sa stii ca penisul nu produce/nu lasa absolut nicio urma a trecerii sale pe acolo. Atunci cand ai intretinut acel sex/penetrare s-a probabil himenul nu a fost lezat/deteriorat/rupt himenul adica nu s-a produs deflorarea partiala sau totala, deoarece exista si posibilitatea ca perforatia existenta in himen sa fi fost prea larga din nastere si ulterior intinsa in timp in timpul jocurilor voastre de-a sexul si din acest motiv penisul a trecut prin el, sau a fost deja rupt (erai deja deflorata) de la jocurile/incercarile anterioare. Deflorarea se mai poate produce ca urmare a unui efort, a unor miscari ample la gimnastica sau balet, din cauza mersului pe bicicleta, sau a masturbarii practicate in ultimul rand. De asemenea trebuie sa stii ca "conform studiilor medicale, doar 42% dintre femei se nasc cu un himen care poate sângera în momentul deflorării. La circa 47 % dintre femeile lumii, himenul este foarte flexibil şi se rupe relativ târziu după primul contact sexual, în schimb în cazul procentului de 11 % dintre femeile rămase, himenul acestora este atât de subţire încât se poate rupe cu uşurinţă în timpul unor mişcări mai ample ale corpului, spre exemplu în timpul efortului intens depus la sport sau în urcarea unui munte." Daca vreodata un baiat nu crede arata-i urmatorul articiol : http://m.descopera.ro/cultura/13625327-de-ce-nu-ne-mai-plac-virginele Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Din moment ce ai intretinut relatii sexuale cu penetrari vaginale, nu mai esti virgina. Nu confunda dezvirginarea cu deflorarea. Dezvirginarea se produce in urma primului act sexual vaginal cu un baiat. Iar deflorarea, este procesul de rupere a himenului in urma unui act sexual, care poate fi primul sau urmatoarele acte sexuale.