| mihlex94 a întrebat:

Hei, am o intrebare: ce parere aveti de o relatie dintre un baiat de 17 ani si o fata de 12 ani (el in clasa a 11-a si ea in clasa 6-a) dau funda pentru cel mai complet raspuns.

Răspuns Câştigător
| AenefLove a răspuns:

Conceptia mea despre dragoste este aceea ca nu tine cont de varsta si ca oricine cat de mic ar fi poate iubi, dar asta nu inseamna ca ar trebui ca cel de 17 ani sa fie cu cineva de 11 ani.In primul rand consider ca acel copil (pentru ca este un copil) inca nu ar trebui sa aiba o relatie ci ar trebui sa se bucure de copilarie.Are timp si de iubit, toata viata chiar.In al doilea rand consider ca baiatul ar trebui sa-si caute pe cineva de varsta lui pentru ca vrea sa aiba o iubita nu sa fie tatic. Daca avea fata 15 sa zic si el 20 poate mai era ce era pentru ca ea era mai mare si avea alte conceptii despre viata.Stiu ca fetele incep sa se machieze de la 10 ani acum cu noua moda dar consider ca asta e o greseala si ca ar trebui sa se bucure de copilarie atat cat o au pentru ca vor ajunge la un moment dat cand isi vor dori sa mai aiba parte de acesti ani.
Sper ca raspunsul meu te-a ajutat.

11 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Avand in vedere ca tu ai 17, si ea 12, ea este cam cruda pentru a aprecia o relatie, este mai minora ca tine cum ai putea tu percepe cu ea ceva, de care ea nu ca habar nu are, dar nici ce-a mai mica vaga, eu zic sa mai astepti. Oricat de mult ai pute-o iubi, este nici pe aproape, o pereche potrivita, nu e vorba de diferenta de ani, ci de felul in care ganditi voi doi.

| Luori a răspuns:

Fata naiva, in cele mai multe cazuri, nu cunoaste oamenii, nu citeste oamenii, nu se poate descurca cu asa ceva, in caz ca se implica. Baiatul idiot sa faca vreun gest catre ea, caci nici el, la aceasta varsta, nu are foarte multe-n cap. Nu numai diferenta dintre varste, insa si varstele fiecaruia in parte trag un semnal.

| forever4you a răspuns:

Ma.cica dragostea nu are varsta happy Doar ca el este mai mare ca tine cu 5 ani si ar trebui sa ai grija sa nu cumva sa-si bata joc de tine :-s

| VadTot a răspuns:

El ar putea fi acuzat de pedofilie ceva de genul asta iar ea pur si simplu este o dexacsata probabil dintr o familie destramata...Dar el pentru ca este aproape de majorat sufera si plateste toate consecintele cateodata nu mi se pare normal dar asta i situatia si la urma urmei fiecare isi face viata asa cum vrea!

| StorrY a răspuns:

Pai care e faza in asta? e ceva normal pentr-uca dragostea nu are virsta. si daca voi va iubiti atunci de ce trebuie sa te uiti la ani.

| 13DoXy13 a răspuns:

Cam micuta fata...mai asteapta sa creasca!hee hee

| RaduPhantom a răspuns:

Dafuq?

| pink425 a răspuns:

Impuscate! du-te frate alta mai mica de 12 ani nu gaseai...deci la varsta ta te uiti la 12 ani? inseamna ca esti un om de 2 lei care nu stie sa scoata o vorba normala cu o fata de varsta ta. scuze dar sunt sincer big grin

| DannyXDanny a răspuns:

Mihlex94 iti spun sincer : Tu esti prea mare pentru ea. Macar sa fie de 14 ani minim. imi pare rau dar nu poti sa fi cu ea! FUNDA?

| NegruTIt a răspuns:

straight facestraight facestraight facestraight face Nu merge o relatie asa...macar daca ar avea 14-15 ani

| BalonaseDeSapun a răspuns:

Mihai eu zic ca nu conteaza anii... conteaza cum gandesti ce comportament aveti! Eu am avut un prieten de 20 si am 15! Deci stai calm nu te lua dupa unii care spun ca : Bai e prea mica " Fa ce simti tu! Tu stii cum e ea nu noi tu o cunosti nu noi happy. Deci anii nu conteaza dragostea e singura!

Succes >big grin