| Briosicaaa a întrebat:

Ce parere aveti la o relatie cu un baiat mai mic decat fata?( baiatu clasa a 8 si fata clasa a 10)
Vreau un raspuns sincer!

13 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

S-ar putea sa fie dificil sa o cucereasca acel baiat, pentru ca e mai mic decat ea ca si varsta si probabil mai putin dezvoltat. Fetele cauta baieti mai maturi care stiu ce vor, dar numai acel baiat stie daca are ceea ce-i trebuie ca sa impresioneze o fata mai mare. Eu stiu cateva cazuri in care cupluri formate in liceu, in care fata erea mai mare cu un an, au mers bine si persoanele au ramas impreuna. Totul e sa o convinga pe fata.

| Mynewlifestyle a răspuns:

Nu e o problema imensa daca cei doi trec de gura lumii si nu ii baga in seama=], cum au spus si multi alti inainte dragostea nu are varsta dar oamenii au mandrie si conteaza ca cei doi parteneri sa fie puternici sis a se iubeasca cu adevarat big grin

| Ana94 a răspuns:

Eu consider că dacă ei se iubesc şi se respectă reciproc vârsta nu ar trebui să contezewinking

| doc69 a răspuns:

Nu conteaza parerea nimanui faci ce simti si e ok.Si bune si rele le vei percepe in mod propriu pentru ca nimeni nu simte si traieste in locul tau. Daca tie iti este bine e in regula.

| Gmcc a răspuns:

Eu eram a 7 si ea a 9 si a mers 3 ani relatia!

| ReiVaN a răspuns:

Daca baiatu ala nu are cel putin 2-3 miliaone pe zi de cheltuiala asa sa isi ia un "senviSH" atunci e o problema

| Life4Fun a răspuns:

Pai eu in momentul de fata eu sunt a 8-a si sunt cu o fata dintr-a 9-a.Nu conteaza varsta in dragoste(bine conteaza putin sa zicem cel mult 5 ani dupa exageram).

| DeathDealer a răspuns:

Pai sincer nu vad nimic gresit in asta... daca se inteleg bine si se plac ce conteaza varsta. era si o vorba: "Dragostea nu are varsta".winking sper ca te-am ajutat

| BiGaBi a răspuns:

Eu ti-o spun scurt si la subiectbig grinragostea nu tine cont de varsta. Daca chiar iubesti acea persoana nu ezita din cauza varstei. Bft

| Rebecadulcic a răspuns:

Daca il iubesti nu conteazalaughing, desi el s-ar putea simti jenat ...na e baiat...mi-e sincer nu mi-ar pasa de vrasta sau de inaltime sau de ce spun ceilalti.CONTEAZA DOAR CA TU IL IUBESTI!

| Briosicaaa explică:

Dar de multe ori se rade de chestia asta! adica multi spun cum sa fii cu unu de a 8? esti a 10. si asa esti subiect de barfa si tot asa.

| zerdan a răspuns:

Voi doi aveti mult de invatat, dar mai mult el o sa invete de la tine.

| MihneaP a răspuns:

Pai nu coteaza varsta prea mult sau clasa in cazul tau, conteaza daca voi va intelegeti si daca va simtiti bine unul langa altul.