| dadiana a întrebat:

Hei, am si eu o intrebare...ieri am facut sex neprotejat cu iubitul meu, dar nu e ejaculat in mine. Exista vreun risc de sarcina?

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca erai in perioada fertila,da, exista un risc considerabil, lichidul preejaculator nu poate fi controlat si poate contine spermatozoizi viabili.
De ce risti?

| IsabelaIssa a răspuns:

Am si eu o intrebare : De ce nu ai intrebat asta inainte sa o faci? Exista pastila de a doua zi in cazul in care nu a trecut prea mult timp de cand s-a intamplat!

| aurora50scumpika a răspuns:

Da normal! Chiar daca a scos-o nu a ejaculat inautru, tot ii risc.Acum depinde daca s-a sters inainte s-o introduca din nou, ai mai putine riscuri, dar daca nu s-a sters si ti-a introdus+o din nou.si daca pe langa toate erai in perioada fertila poti fii insarcinata! Deci 10 zile de cand iti incepe menstruatia esti infertila, dupa ce trec aceste 10 zile...esti fertila 10 zile. apoi din nou inferila! acum calculeaza!

| Roza21 a răspuns:

Da sunt sanse FOARTE MARI nu vreau sa te sperii dar asa este ia repede pastila de a doua zi.

| dadiana explică (pentru Roza21):

Pai daca si-a dat drumul pe mine, nu ar trebui sa fie ok?[el nu suporta prezervativul si eu nu am vrut sa mai iau anticonceptionale]

| Roza21 a răspuns (pentru dadiana):

Da pentru ca mai sunt si alte substante care contin spermatozoizi ceva de genul si nu e enevoie decat decat unul singur pentru ca ovulul sa fie fecundat. eu zic sa iei pastila de a doua zi nu mai astepta ana la testul de sarcina

| Membra a răspuns:

Mai sunt oare multe intrebari de genul? Ti-e,, rusine" de o vanzatoare de la un magazin mixt, cu prezervative?! Da, normal ca exista un risc... mai bine faci un test de sarcina!

| dadiana explică (pentru Membra):

Testul de sarcina dupa cate zile trebuie facut?

| Membra a răspuns (pentru dadiana):

Imediat! Ti-a venit menstruatia? Poti consulta si un ginecolog. Documenteaza-te neaparat acum, daca pana in prezent nu ai facut-o si din cate vad nici inainte!

| dadiana explică (pentru Membra):

Menstruatia trebuie sa imi vina abia peste 10 zile!