| gamze a întrebat:

Hei buna :* am si eu o rugaminte la voi si sper sa ma puteti ajuta sad. Am avut o relatie de 2 ani jumate totul a fost ok ma rog cu certuri si altele ca in orice relatie, dar totul s-a stricat pentru ca el a fost nevoit sa plece din tara pentru mult timp ca sa munceasca. Au trecut deja 2 ani de atunci si tot la el ma gandesc, am incercat sa imi fac pe altcineva dar nu am putut sa il uit. Ba din contra m-au facut sa ma intorc tot la el si sa il apreciez din ce in ce mai mult. acum realizez ca nu am stiut sa ne pretuim unul pe altul! ne-am inselat reciproc ba chiar de curand am aflat dupa 2 ani, ca m-a inselat cu o prietena pe care o sa consideram prietena "adevarata" dar nu o mai pot numi asa. a fost o nesimtita! si na nu numai ca de atunci am incercat sa fi corecta prea punctuala cu toti din jur si stiti vorba aia "cand esti bun esti luat de fraier " si asa mereu am fost dezamagita. sincer imi e frica sa imi mai fac pe altcineva sunt inca confuza in momentul de fata ma gandeam sa ii las mesaje "romane" sa incerc sa ne impacam. dar nu stiu imi e teama ca nu va raspunde cu acelasi sentiment. "ochii care nu se vad se uita " nu il pot intelege. ultima oara cand am discutat cu el mi-a spus "sa fac o legatura intre inimioara si capatana" laughing si "ca eu nu voi scapa de el dar nici el cand se va intoarce acasa " dar am impresia ca sunt doar vorbe goale pentru ca ma evita! bine acum sunt si suparata pe el dar nu mai pot st in stare sa il iert, dragostea invinge orice! ce as putea sa fac in situatia de fata? sa il caut? sa ii spun ca inca il mai iubesc sa ii scriu romane? IAR?sad nici nu stiu cum sa fac sa ma impac de renuntat nu renunt pana cand imi spune el "stop" il cunosc prea bine si stiu ca inca mai tine la mine. sentimentul oricum nu mai e acelasi. off sad e grele cu dragosteaa astaaa! mi se pare ca sunt prea complicata sau eu fac sa para asa lucrurile. Si imi este foarte greu

3 răspunsuri:
| Danielaaa22 a răspuns:

Hmm. Prietene? Adevarate? Nu ai sa vezi niciodata asa ceva laughing)) Stii ceva? Viata nu s-a terminat la el :* Daca te-a inselat cu prietena ta, te astepti la ceva mai bunn?

| dntGabriel a răspuns:

Daca tu poti sa treci peste faza cu inselatul si mai ales cu o persoana care ai considerat-o prietena de suflet mergi intr-o directie gresita a facut-o odata o va face si a doua oara sau daca nu o va face asa te vei gandi mereu cand iese din casa sau cand nu iti raspunde la telefon sau cand isi inchide telefonul te intreb pe tine; sincer poti trai cu asa ceva? seara faina in continuare

| gamze explică (pentru dntGabriel):

Din contra asta ar fi fost a 2a oara. Si tot ei doi.pe ea nu am iertat-o pe el l-as ierta pr ca si el mi-a suportat toate prostiile. Dar na' imi e greu acum pentru ca el nu e in tara nu stiu daca se va mai intoarce acasa. Si chiar daca ar fi sa fie asa nu stiu cat la % ar fi ok intre noi. Sentimentele nu mai sunt aceleasi o sa ne fie mai greu pentru aman2.si asta doar daca m-as impaca cu el, ceea ce nu prea cred. Si as fi in stare sa suport crede-ma!