| omgtheykilledkenny a întrebat:

Hei. ca orice adolescent prins in amalgamul vietii, am si eu o problema.
sunt a 9-a, cu scoala o duc bine, ma inteleg cu clasa. la acest capitol nu am nimic de comentat.
dar! acum vine partea amuzanta. va vine sa credeti sau nu fix din prima zi de scoala un tip mi-a cazut cu tronc. si inca bine...
nu pot sa spun ca m-am tinut dupa el sau ca el e singura persoana care conteaza pentru mine. am avut cativa iubiti de cand a inceput liceul ( dar l-am placut in continuare). oricum, tocmai pentru ca suntem cam la fel din punct de vedere al caracterului, pot spune ca ne-am lipit destul de bine.
uneori ne vedem in afara scolii. o data m-a chemat sa ies cu pritenii lui. ma mai ia in brate si uneori fata lui e foarte aproape de-a mea( ce penibil a sunat asta).
si v-ati gandi ca totul merge perfect si ca eu chiar nu am nicio problema.
nu este asa.
am avut o activitate si am iesit impreuna ceva timp din oras ( 2 nopti)
am avut paturile unul langa celalalt ( mentionez ca nu am ochii divortati, acnee grava, par pe fata, 120 de kg sau orice ce m-ar putea face respingatoare) oricum, ghiciti cu ce m-am ales. m-a luat in brate, m-a tinut strans, m-a pupat pe frunte si mi-a spus ca sunt ca o SORA pentru el.
tragic, stiu.
dar asta nu e tot.
colegii nostri, dragalasii de ei, s-au gandit ca ne-ar sta bine impreuna. desi niciunul dintre noi nu a insinuat vreodata ca vrea mai mult decat o prietenie. cert e ca dupa o doza de alcool si cateva miscari strategice am inceput sa ne sarutam( si am continuat sa ne sarutam...) dar nu inainte sa declare foarte frumos ca " asta ar fi incest".
mie sincer imi convine situatia actuala dar mi-ar conveni mai mult daca am fi impreuna. dar nu vreau sa fortez nota. adica imi place relatia pe care o avem acum si stiu ca daca ceva nu o sa mearga bine nu o sa mai aud ca " sunt cea mai de treaba fata din lume" si multele lucruri marunte care dau nastere momentelor dragute vor disparea.
si ca totul sa devina mai complicat el este genul la care nu merg aluziile. ori spui in fata ori astepti o viata.
va invit sa va dati cu parerea si sa ma ajutati pe cat posibil.
multumesc anticipat.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sunteti foarte potriviti unul cu celalalt si la fel de orgoliosi.Ce-ti spune tie ca asa cum tu te framanti acum,nu se framanta si el? Orgoliul nu-i permite sa-ti spuna nimic si, asa cum tu te temi de el, se teme si el de tine.Este clar ca lumina zilei ca te place,altfel nu incepea nici cu povestea sorei nici cu sarutarile de dupa.El,incearca marea cu degetul, deocamdata. Sfatul meu e sa nu-i spui inca, nimic.Cum te tine el in sah, sa-l tii si tu.Colegii,bineinteles joaca un rol important in toata povestea,il vor face sa inteleaga ca trebuie sa fiti impreuna,lucru pe care el poate ca-l vrea dar inca nu e sigur(de tine).Si nu mai fii asa sigura ca are doar doua parti, ori alba, ori neagra.Ramai surioara lui incestuoasa si joaca-te, asa cum si el se joaca.O sa va treziti impreuna fara sa stiti cum s-a intamplat exact lucrul asta.Mult noroc!

| NickiMinaj a răspuns:

Vai cat de oribil rolling on the floor ca o SORA? nu cred ca ai sanse cu el. nici nu stiam ca se foloseste replica asta in viata reala... fato, iesi repede din zona prietenoasa/incestuoasa!

| LiveYourLife a răspuns:

Eu cred ca te place dar nu vrea sa-ti spuna

adica daca te considera ca o sora nu te sarutabig grin
si ai dreptate ca in cazul in care ai sta cu el s-ar putea sa nu-ti mai zica ceea ce acum iti zice...

oricum faci cum crezi ca e mai bine daca tu ai vrea sa stai cu el mai bine i-ai zice ceea ce simtiwinking

| Alycaaaa a răspuns:

Eu cred ca va cam potriviti si ca daca el spune ca esti ca si sora lui nu cred ca un frate si'ar saruta sora. Mai bine ii zici ca il placi si il intrebi ce crede dsp tine daca te place chesti din astea si daca nu ii spui acum o sa il pierzi de tot si el poate o sa isi faca o iubita si nu o sa mai poata deloc sa se vada cu tine daca acea fata nu il lasa si o sa ramai cu ochii in soaresad. Spune-i asta trebuie sa faci.

| EvilThoughts a răspuns:

Am intzeles...il placi si vrei sa fii sigura daca el te place sau vrea sa fi in continuare "sora" lui nu-i asa? daaaaaaaaaaaa.
uite cum facem:ar fi mai bine sa mai asteptzi o vreme pana se linistesc apele. apoi poti sa incerci sa te dai la el din cand in cand si sa ii spui dupa un timp(daca iti rasp la avansuri)ca il placi. daca este un „fratzior " intzelegator, atunci va accepta.succes.

| ՀԷՑ a răspuns:

Daca vrei neaparat sa fi cu el, eu zic sa'i spui! Spune-i ca el pentru tine este mai mult d cat un frate, si intreaba'l daca el iti impartaseste acelasi sentiment, iar daca zice ca nu, nu e nici o tragedie. Ramaneti in continuare asa cum ati fost pana acum.

| clovnul a răspuns:

Cateodata e bine sa lucrurile cum sunt iar poate el nu te considera atragatoare din punct de vedere sexual cine stiesmug in discutziile voastre poti dezbate subiectu asta si-l poti intreba foare frumos care-i motivu de nu a vrut atunci sa se culce cu tine. ca thu ai fi vrut mult si chestii de genubig grinwinking

| Mairead a răspuns:

Draga mea eu zic sa lasi lucrurile sa vina de la sine, sa nu le fortezi ca poate mai tarziu poate o sa regreti.Momentan este la capitolul sora, poate mai tarziu se vor trezi alte sentimente in el.asa e nu forta nota

| stefanescu3 a răspuns:

Uite trebuie sa iesiti la un suc o prajitura si daca va simtiti bine eu spui daca nu astepti,