| Bianca_9530 a întrebat:

Hei! Cum arata un aparat dentar mobil? adica cum se vede asa din fata? Astept detalii.Multumesc.[scuze de categorie

5 răspunsuri:
| TpuNoName123 a răspuns:

Eu am avut.
Se vede urât de tot. Te sfătuiesc să nu-ţi pui, deoarece nici nu îţi îndreaptă dinţii si te jenează foartew tare plasticul din cerul gurii.
Mai bine pune-ţi fix.

| TpuNoName123 a răspuns:

Păi se vede mai puţin ca cel fix, dar te jenează plasticul din cerul gurii.Eu aveam senzaţie de greaţă când îl purtam.

| mateia a răspuns:

Uite aici detalii despre mai multe tipuri de aparate dentare si pe site-ul clinicii gasesti si preturile la toate. Si da, se poate pune doar pentru doi dinti, mai ales daca sunt cei din fata.
http://www.imperialdent.ro/blog-stomatologie/page/2

| Bianca_9530 explică:

Pai am fix, dar acum trebuie sa imi pun de contentie si doctorul spune ca cel de contentie este aparatul mobil si ma interesam sa vad cum e.trebuie sa il port doar 20 de ore. spui ca se vede urat rau?:-s