| anonim_4396 a întrebat:

Hei big grin Am si eu o problema ceva mai ciudata... Sunt cu un baiat de vreo 4 luni. La inceput nu aveam cine stie ce sentimente pentru el, dar pe parcurs au inceput sa se instaleze. Intre timp, m-am reindragostit de un fost... Ne-am despartit pentru ca a intervenit gura lumii si ne-am zis ca poate e mai bine asa; dupa, mi-a parut rau, dar am ramas prieteni si colegi buni. A fost o prostie despartirea aia, stiu, si nu stiu ce a fost in capul nostru. Dupa despartire inca ne placeam. Insa la mine a intervenit "actualul", cu vorbe dulci [care pe mine ma dau pe spate], cu discutii lungi etcetc, ceea ce cu "fostul" nu prea traiam. Cel cu care sunt acum, ei bine..nu mai e la fel. Imi tot propune sa facem sex, bate apropo-uri, vorbim numai despre sex si lucruri de genul; iar mie nu prea imi plac. De la un timp, altceva nu mai avem ce vorbi. Face si scene de gelozie neintemeiate, imi povesteste cum se dau toate fetele la el, nu-i convine ca mai vorbesc si cu alti baieti. I-am zis ca ma deranjeaza si s-a suparat. Insa cu "fostul" ma inteleg foarte bine. Iesim destul de des in gasca, uneori mai ramanem si singuri. De despartit mi-e greu sa ma despart de "actual", pentru ca, totusi, sunt 4 luni, e ceva. Si imi mai e frica ca, daca il las "pentru altul", va baga barfe si vorbe de`aiurea; stiu asta pentru ca si mie imi povesteste de fostele lui si le face in toate felurile [si nu toate sunt asa, pe unele le cunosc]. "Actualul" ma iubeste, mi`o spune mereu, e alaturi de mine cand am nevoie. "Fostul" nu mai stiu ce simte pentru mine. O solutie buna ar fi sa raman solo pana va interveni un al 3-lea laughing Una peste alta, serios vorbind, ce ma sfatuiti sa fac? [eu am 15 ani, "actualul" are 21, iar "fostul" are 16]

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ia o pauza si vezi dupa aceea.

| hanzelik a răspuns:

Zic ca e mai bine sa ramai cu actualul

| LolaAlina a răspuns:

Parerea mea este ca actualul este prea mare pentru tine. Din cauza asta el vorbeste asa de mult despre sex si etc. La 21 de ani e ceva normal, la 15 NU. In plus, 4 luni e o nimica toata, crede-ma. Cand vei mai creste putin imi vei da dreptate. Parerea mea este ca fostul e mai potrivit pentru tinehappy. Nu te grabi sa cresti, acum ti se pare super, in timp vei regretahappy