| Twist a întrebat:

De la anul sunt boboaca si sunt la profilul filo'bilingv.As vrea sa stiu cam ce se invata in clasa a 9a.Nu vrreau fiecare lectie sau multe detalii.De exemplu cum in clasa a8a la istorie si geografie sa predat despre istoria si geografia Romaniei.Si din cate stiu la bilingv se face geografia si istoria angliei dar numai a angliei? sau si a americii, canada australia etc (tari care au limba officiala eng) si ultima intrebare.cate ore de mate se fac pe saptamana?!
funda + vot :*
p. s.:scuzati categoriabig grin

2 răspunsuri:
| EuDelia a răspuns:

Eu sunt la filo bilingvbig grin
acum trec in aXa si clasa a 9a a fost mult mai usoara decat a8a
profesorii nu sunt atat de cicalitori si stresantihappy
cat despre materii:
mate se face 2 ore pe saptamana, fizica la fel si chimie o ora.
la geografie si istorie e exact cum a spus Oana
pentru ca e profil bilingv la orele de engleza se va vorbi doar in engleza (logic) si o sa ai o materie British Geography ( Geografia Marii Britanii) happy
dar nu te speria ca nu o sa fie greu deloc. filologia este cel mai usor profilhappy

Sper ca te-am ajutathappy
Succes:*

| Oana_9831 a răspuns:

Buna.si eu sunt la filo dar e filologie simpla.Nu stiu exact daca e aceeasi materie si la filo bilingv si la filo simpla, dar eu in clasa a9a am facut o geografie generalathinking nu se axa pe niciun stat.iar istorie am facut dspre religii, despre regi.Mate se fac doar 2 ore pe saptamana:d :*:*