| Amalia07 a întrebat:

Hei! Daca faci analize hormonale, se afla daca mai esti sau nu virgina? big grin

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde ce analize faci, analize de sange rutina nu, unele la anumiti hormoni da nivelul estrogenului, pestrogenului ca sanii se pregatesc de alaptat

| corbulalbrosu a răspuns:

In general o femeie este considerata ca fiind virgina in functie de starea himenului acesteia. Integritatea himenului poate fi constatata doar prin examinare vizuala. Nu exista absolut nicio legatura intre virginitatea unei femei si starea ei hormonala. Conform altor pareri virginitatea se pierde in momentul in care in vagin patrunde un penis sau chiar si alte obiecte cum ar fi : deget, jucarii sexuale, etc. chiar si daca acestea nu produc deflorarea adica ruperea/deteriorarea himenului. In consecinta se poate afirma fara a gresi ca prin analize hormonale nu se poate determina virginitatea.

| mihai69 a răspuns:

Nu - cu excepția cazului că ai rămas gravidă, caz în care se poate vedea schimbarea titrului hormonal normal; evident, cum nu e posibil să fii și gravidă și virgină concluzia e clară.
Dar NUMAI în acel caz.

| sofisis a răspuns:

Of...nu.

| Oana92 a răspuns:

Nu! Doar la un control ginecologic se poate vedea daca esti sau nu virgina, iar rezultatul nu ar trebui crezut 100%

| rapalache a răspuns:

NU se afla. Continua sa ti-o pui, ca o sa se afle altceva.