| IamGIPSY a întrebat:

Atunci cand iti faci analize la sange, poti afla daca esti infectata cu virusul HIV?

Multumesc,

5 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Da normal.dar de ce? :o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate dar trebuie specificat ca trebuie sa afli daca ai hiv e un test singular costa 30 de lei isi ea niste probe de sange in cateva zile isi spune rezultatul sau in cateva ore depinde de cum analieaza aia testul daca esti depistata cu hiv doctorul este obligat sa mentina in secret rezultatul sa nu afecteze imaginea persoanei depistate vei beneficia de tratament pe viata hivul nu se transmite prin atingere/sarut/ locuind cu o persoana decat prin sex neprotejat in sida dai dupa multi ani aproape de moarte dar cu medicamente rezisti si 20/30 de ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai trebuie specificat faptul ca cele mai multe ori mori din alte boli nu din sida practic boala nu te omoara el distruge sistemul imunitar astfel bolile pot sasi ucida organismul dar sunt medicamente ce opun rezisdenta

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna. Se folosesc steroizi pentru a ajuta sistemul imunitar, sau?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GoodGuyOviCONTSUSPENDAT):

Sunt medicamente speciale care ajuta sistemul imunitar si care face ca hiv sa nu ataca toate celule parca steorizi se folosec sa ai muschi din cate stiam eu nu ai nevoie de muschi si de acele celule care te tin in viata ele mor