| Bibi07bubu a întrebat:

Hei! Daca faci dragoste fara protectie inainte cu doua zile sa iti vina ciclu nu ai cum sa ramai insarcinata pentru ca e perioada nefertila asai? :*

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ultimele 8-9 zile dintr-un ciclu menstrual REGULAT (obligatoriu) sunt considerate ca fiind cele mai sigure zile deoarece formarea unei sarcini se considera ca fiind teoretic imposibila. Este perioada in care se poate face sex fara nicio restrictie deoarece se considera ca este nefertila in proportie de peste 99%.

| Emilian65 a răspuns:

Da asa este. Nu sunt sanse sa ramai gravida.