| KinderBeeeib a întrebat:

Hei.Imi place de un baiat cu care am mai fost in copilarie acum ceva timp si cred ca stie de la cea mai buna prietena a mea si mai multi prieteni comuni dar eu nu i-am recunoscut nici de cum si cand e el ma rusinez si ma inrosesc la fata ca un copil si toata lumea face observatii legat de asta.I-am mai spus vara trecuta si si-a batut joc de mine acum chiar s-a schimbat dar imi e frica sa ii spun si nu stiu ce sa fac.Prietena mea cea mai buna trebuia sa tina secretul dar nu a facut-o si zicea ca cica sta intre noi si nu mai rezista ca ne uraste ( si el si ea sunt prieteni) si ne-am certat cu ea si saptamana asta vreau sa ii spun dar imi e frica de cum va reactiona. Vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| CristalHeart a răspuns:

Sfaturile mele :

In primul rand cum poti numi ''prietena'' o persoana care nu poate pastra un secret si care te uraste?
In al doilea rand, i`ati inima in dinti si spune-i, daca o sa iti raspunda la fel o sa fie foarte bine, daca o sa iti raspunda negativ o sa fie iarasi foarte bine si sti de ce? Pentru ca e mult mai bine sa stii ca ai incercat si sa nu mai te chinui cu intrebari decat sa traiesti toata viata in inima cu intrebarea ''Dar daca i`as fi spus''. Abordeaza`l si vezi ce vrea de fapt el de la tine!
Succes.

1 răspuns:
| FlorinFindus a răspuns:

Ar trebui sa spui pana la urma toti trecem prin astasad