| edamelda a întrebat:

Hei! imi place de un baiat, stam in pauze si ne pimbam prin scoala dar am o prietena care il place si ma foloseste pentru a ajuge la el, eu cu el suntem foarte buni prieteni, trece des prin fata clasei mele si de fiecare data se uita la mine si nu stiu cum sa ii spun ca ilplac.sad

Răspuns Câştigător
| dafy a răspuns:

Daca iti acorda atata atentie eu cred ca si el te place asa ca daca va placeti reciproc nu vad ce ati putea pierde impartasindu.va sentimentele.ai putea sa ii spui"uite apropierea asta amicala dintre noi pe mine m-a facut sa dau frau si altor sentimente si mai intense si asta nu o pot eu controla..."si vezi cum reactioneaza. daca iti e prieten adevarat atunci in cazul in care te place cel mai probabil veti avea o reletie in caz contrariu va fi alaturi de tine si te va sprijini
cat despre "prietena"care se foloseste de tine doar ca sa ajunga la el ei bine eu cred ca e mult prea mult sa o numesti"prietena"si cel mai bine ar fi daca ai putea fi cu baiatul respectiv ca sa ii dai peste nas si sa inteleaga ca nu asta inseamna prietenia...
multa bafta
pupici