| anonim_4396 a întrebat:

Hei lume. vara trecuta am fost cu o fata impreuna si in timpul scolii ne-am despartit deoarece nu aveam timp sa ne vedem. si era greu. cu acea fata am tot vorbit muult timp deoarece o cunosteam si inainte sa fiu cu ea si e ca o sora pentru mine.Am ramas ca dupa ce se termina scoala, sa fim iarasi impreuna, insa cand am intrebat-o daca o sa mai fim impreuna, mi-a spus ca ma iubeste ca pe un prieten si zilele trecute am fost cu ea afara si ma tot lua de mana si isi punea capul pe umarul meu ( cica fiind doar prieteni noi doi ) si imi spunea ca ma iubeste.Sufar foarte mult pentru ca mi-a facut o faza nu tocmai buna, dar ne-am impacat. Sufar pentru ca ma iubeste doar ca un prieten si eu tin la ea ca in prima zi si ma doare cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta eram impreuna cu ea si urma sa avem primul sarut si acum suntem prieteni.Ce sa fac sad?

Răspuns Câştigător
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratelor un sfat, nu-i mai arata afectiune asta e greseala ta si a restul baietilor buni ca tine, de aia te vede doar ca un prieten, fi mai tare, indiferent, iesi intr-o zi cu alta fata, crede-ma, va turba maxim

| ReZiSTorr a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Am iesit odata cu alta si mi-a zis : asa, in loc sa iesi cu mine, iesi cu alta

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Good job man, keep up the good work! like

| Dracoola a răspuns (pentru ReZiSTorr):

Eu tot nu te-as satui sa investesti trairi in asa ceva, se vede clar ca nu stie pe ce lume este, are doar capricii.

9 răspunsuri:
| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

O fata daca spune ca te iubeste doar ca pe un prieten, inseamna ca asa este.Dar daca tot se fastaceste si se da pe langa tine inseamna ca simte ceva pentru tine.Eu zic sa te racesti de ea putin si spune i motivul. daca nu ti spune ca ii place de tine inseamna ca nu te place.

| neutrino a răspuns:

Si prietenii se pupa: incearca si tu iarasi!

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Acum cateva zile te plangeai ca flirta cu prietenul tau, ceva mai inainte te deranja ca se crede prea importanta. Pe bune, fata asta face ce vrea din tine!laughing Stii care e partea proasta? Ca e vina ta, tu ii permiti toate astea, iar ea profita. Sa profite e oarecum normal, ca doar e om, dar ca tu sa permiti toate prostiile ei e chiar absurd!
Daca n-ai de gand sa pui punct definitiv, si sa nu mai tragi de o relatie trecuta, iti meriti soarta. Resemneaza-te si treci odata mai departe! Tu esti tanar, fete mai sunt, n-ai niciun motiv sa suferi aiurea.

| Dracoola a răspuns:

Hai sa inversam rolurile: daca ea ar veni la tine si ti0ar zice ca te iubeste, tu ce ai raspunde? " Te iubesc si eu ca pe o prietena." Ma indoiesc. Se joaca si cam atat. Nu zic ca peste ani, cine stie ce va fi, dar deocamdata nu te place decat ca pe un amic. Ca punea capul pe umarul tau nu-i mare lucru, multe femei procedeaza asa: te tine pe langa ea in cazul in care nu ii vor iesi combinatiile cu altii. Accepta rolul de amic dar nu te umili.

| SySwOw a răspuns:

Frate stiu prin ce treci, chestia asta cu "te iubesc ca prieten" e asa ca o acoperire. Cel mai bine du-te si ii spui tot ce simti si o intrebi daca vrea sa deveniti iar un cuplu happy, cel mai bine e sa fi sincerwinking

| andreeaswagg1234 a răspuns:

Explica-i ca ti la ea, si nu doar ca o sora si ca e foarte importanta pentru tine. Incearca sa o luati de la inceput si arata-i ca o iubesti. bafta