| GabriellaGabby a întrebat:

Hei! M-am indragostit de un prieten care genul "fustangiu" se da la mai multe fete,le lasa comm-uri la poze,le pupa, le imbratiseaza etc.Iesim mai mereu in oras impreuna cu alti prieteni si desi a recunoscut ca o place pe prietena mea,o pupa,o ia in brate,ii face cadouri (ea nu este interesata,este deja intr-o relatie) dar si cu mine se comporta destul de frumos...m-a pupat si pe mine de cateva ori,m-a luat in brate...
Cum as putea sa il uit, avand in vedere ca il vad destul de des si face anumite gesturi cum sunt cele de sus? Nu imi este usor sa il vad mereu inconjurat de atatea fete si mai ales cand se da la prietena mea in fata mea...
Funda!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu cred ca si arata bine de asta il si vrei

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Asta e inca o parte 'naspa' in a fi fata, din ce am observat eu: nu puteti pune mintea in fata inimii. Un baiat in situatia asta uita mult mai usor, cand vede ca nu merita.
Solutia cred ca ar fi sa gasesti unul mai bun, chiar daca nu vei fi nici cu ala, macar sa scapi de ideea ca fustangiul e 'cel mai...'
Succes!

| Hash001 a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa scapi de el pentru ca iti reprezinta o provocare esti o lesinata.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mda.
Vechea dilema in care tot timpul baiatul e catalogat ca si un mitocan,nesimtit,idiot,neserios,obsedat, afemeiat, iese sifonat si cu imaginea patata ca sa asa.
Nu stiu ce varsta are tipul, dar tin sa precizez ca asa sunt o parte din baieti.
Asa experimenteaza ei.
In sensul ca in modul acesta de a pupa mai multe fete, de a fi dragut cu mai multe si din astea poate observa care i se potriveste mai bine.
De regula fetele analizeaza baietii fara prea multa apropiere.In schimb baietii nu au rabdarea asta de a sta si de a analiza care fata i se potriveste.
Ei ''adulmeca'',''verifica'',''probeaza'', etc
Stiu ca suna aiurea, dar cam asa stau lucrurile.
La un moment dat se va opri la una care i-a trezit interesul sau care i-a dat anumiti fiori.
Asa e tot timpul.

V-am mai spus si in alte mesaje.
Nu mai ganditi dupa etalon sau dupa anumite conceptii impuse de societatea in care traim.
Lucrurile nu sunt chiar asa...

| blackhawks a răspuns:

Pune'ti mai multe standarde, mai multe principii. Cauta ceva cu caracter, nu te lasa pacalita asa de usor. poate sa fie cel mai dragut, cel mai simpatic. Dar daca le pupa pe toate si le imbratiseaza, crezi ca nu o sa faca la fel cand va fi si cu tine? (intr'o relatie) nu cred ca ti'ai dori asta.happy

| sweet22D a răspuns:

Gandeste-te ca nu te merita, ca nu va fi un barbat loial, ca nu ar putea fi un sot bun. Daca ai fi cu el te-ar insela si te-ar face sa suferi mult, nu e un baiat serios, pentru el totul e o distractie.