| Intelligence a întrebat:

Hei.
Pt cei care stiti povestea mea -( iubitul de 9 luni-serviciul nasol-confuzia).
De vineri seara pana azi ( duminica) pe la 15 el a fost cu mine.
Am plans impreuna. mi-a spus ca era doar suparat f. tare ca nu poate obtine mai repede bani.ca sa poata sa`mi ofere ce`si doreste.si ma vedea suferind.si de aceea mi-a zis ca ma iubeste mai putin.pentru ca nu vroia sa sufar si eu. ca ne e f.greu.
Am discutat. i-am spus sa fie puternic si sa aiba rabdare.si sa nu mai faca asa. i-am zis de mii de ori ca imi e teama ca va face asa din nou ( adica, va vrea sa ne despartim din cauza ca el crede ca sufar prea mult alaturi de el) si mi-a zis ca nu o v-a mai face si tot mi-a explicat motivele.
a fost tandru cu mine nu pot sa zic ca at cand am fost cu el am simtit raceala si desinteres din partea lui fata de mine. insa totusi imi e teama sa nu se intample din nou, f. teamasad.
Ce sa fac? Cum sa ma calmez?
Nimeni nu`mi poate garanta ca nu va mai face asa. nici macar el desi mi-a repetat`o de mai mult eori cat timp a fost la mine.

cum fac sa scap de frica asta care nu ma lasa sa fiu fericita pe deplin? rolling eyes

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mergeti la psiholog si el va da sfaturile necesare pentru a trece peste momentele grele ca aici noi nu avem de unde sa stim toate problemele voastre.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Bazandu-ma doar pe intrebarea pe care ai postat-o acum nu pot sa-ti spun decat ca tu suferi in avans.Da, asa suntem unii - mai sensibili.Nu e nimic gresit dar frica pe care o simti nu te va lasa sa traiesti liber.

Lasa temerile deoparte, zambeste si fii fericita ca il ai alaturi.Doar asta conteaza acum.

Viitorul o sa vina oricum.

| Intelligence explică:

Misogin.
Nu trebuia sa te obosesti sa scrii prostiile alea daca nu cunosti povestea mea. Sunt persaone care o stiu si care intr-adevar isi pot da cu parerea.
merci de falsul ajutor!winking

| MescaMascalina a răspuns:

E ceva normal sa iti fie teama, sa ai indoieli insa daca el ti-a spus ca nu o sa se intample din nou, trebuie sa ai incredere in vorbele lui. Macar a fost sincer cu tine si ti-a explicat motivul pentru care s-a purtat asa. Gandeste-te ca te iubeste foarte mult, tu esti pe primul in plan in viata lui din moment ce a spus ca vrea sa faca bani pentru a te face pe tine fericita. Eu zic ca esti o tipa norocoasa ca ai un prieten asa sensibil si devotat. Sustine-l in continuare, fii langa el si cu timpul iti va trece frica asta :*