| zuzza a întrebat:

Hei... stiu ca o sa para putin ciudat dar vreau sa va intreb daca masturbarea este una din cauzele pentru care nu mi-a mai venit ciclu de cateva luni si nu se ia in discutie sarcina, va rog sa imi raspundeti cu sinceritate si seriozitate. multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| studmed a răspuns:

Intarzierea menstrei se poate produce din diferite cauze, de obicei dereglari hormonale. Ma gasesti pe mess, abe_cet pentru detalii.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică un sport și lasă masturbarea.
În situația ta putem vorbi de o disfuncție hormonală, efectul negativ al vreunei medicații, stres, etc.
Bea ceai de crețișoară/urzică pentru stimularea menstrei.
Pa, pa.

| Tania a răspuns:

Nu are nici o legatura, altele sunt cauzele.

| Suckme101 a răspuns:

Cu al cui penis te-ai masturbat?