| lauracraciun a întrebat:

Heihappysunt atat de confuza si chiar nu stiu ce sa fac.deci.a aparut un baiat in viata mea, care e plin de bani si asta chiar nu ma intereseaza. uneori ma face sa ma simt oarecum prost.m rog.el a fost cu o colega..mai precis colega mea de banca si aveam o parere extrem de buna..nu-l cunosteam personal.insa s-a dus la o petrecere si a baut peste masura.am observat ca el bea doar la petreceri si atat.in rest nu bea alcool.dar.trecem peste.si s-a sarutat cu 2 tipe.stiu ca nu e OK asta si era din cauza bauturii, la aceeasi petrecere era si o alta colega.care i-a spus a doua zi la scoala iubitei lui si s-au despartit. oricum colega mea de banca vroia sa se desparta de el pentru c ii placea de alt baiat si asta a fost un pretext ff bun.si s-au despartit. dupa ce s-au despartit ea a fost cu vreo 4-5 baieti..si el cu nici o fata.cand l-am cunoscut eu.el era interesat de o alta fata iar doi eram doar prieteni foarte buni.si tot vorbeam seara la telefon deoarece prietenul lui ma placea.si nu stiam ce sa-i spun ca sa nu il ranesc.si timpul a trecut iar el nu a mai fost cu cea de care ii placea.noi am continuat sa vorbim la telefon si mie una incepea sa-mi placa de el insa am stat bine si m-am gandit ca nu vreau un baiat rasfatat si uneori arogant ca sa spun asa langa mine.si atunci vorbeam cu el fara nici un sentiment..decat de prietenie..insa cred ca el in ultima vreme are o simpatie pentru mine.au fost pe parcurs cum ca unchiul meu ne-a vazut pe noi o data cu toate ca nu eram de mana.nu ne sarutam sau cv de genul si a spus imediat ca e prietenul meu si rudele mele au alfat.eh.si revenind.ieri am iesit..si toata lumea crede ca noi suntem impreuna..insa.nu e adevarat..cred ca simte cv pentru mine pentru ca in parc ascultasem melodii extrem de dragute cu versuri oarecum SUGESTIVE..si sincer cred ca incerc sa simt ceva pentru el.dar imi e frica sa fiu cu el pentru ca. daca se duce la alta petrecere si se saruta cu altele? si el e destul de fitos..si cu haine de firma.nu ma simt inferioara pentru ca parintii mei au si ei o stare materiala buna..insa el uneori scoate in evideenta asta...incearca sa se schimbe oricum.ce sa fac? daca imi propune sa fim impreuna?straight facestraight facesincer.imi e frica sa nu fiu doar o OARECARE alta relatie pentru el.e in clasa a10a si a avut destuul de multe relatii pana acumstraight facenu vreau sa fiu ceva obisnuit pentru el.si asta ar fi prima mea relatie.off ce sa fac? scuzati ca e lunga povestea asta..multumesc pentru ajutor si promit >funditabig grin<

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Combina-te cu el (daca iti propune asta) si scoate-i fitele din cap.Crede-ma...daca tine la tine cu adevarat, o sa faca ce vrei tu.Si ca sa tina la tine...ei bine, aici tu stii ce ai de facutwinking

3 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Eu zic sa stai cat mai departe de el.De la genul acesta de oameni nu trebuie sa te astepti la ceva bun. Daca pe colega ta a inselat-o, te va insela si pe tine clar happy Plus ca in general astia cu multi bani si fitosi aduc numai probleme. Mi-a luat 5 ani sa scap de o astfel de persoana happy stai departe de el!

| ĤĔĹĹŐРĨŚŚŶ a răspuns:

Pai.daca iti cere prietenia ii spuca accepti doar cu o conditie, conditia de a se purata cu tine frumos nu ca celelalte cu care a avut o relatie si sa nu se sarute cu nimeni.E o situatie dificila deoarece daca el are multi bani i se poate urca asta la cap, si sa fie posibil agogant si increzut.Gandeste-te bine inainte de a face pasul acesta.

| prrocuror a răspuns:

Daca e prima ta relatie lasal..ca o sa te simta si os a te joace pe degete cum vrea el