| RamonR a întrebat:

Hei... sunt cam confuz in ultima vreme, chiar as avea nevoie de niste sfaturi. Povestea e lunga deci nu o sa ma lungesc prea mult. E in clasa o fata care mi-a ajuns la inima, sunt a 8-a, colegii imi spuneau ca ma place, si ea chiar dadea semne ca asa e, toate acestea m-au facut sa simt ceva ce nu am mai simtit pentru nimeni straight face. In ultima vreme ea ma tachina in continuu si parea ca simte ceva, insa niciodata nu am putut sa vorbesc cu ea mai retras, si asta si din cauza fricii :3. Acum parca fluturasii aia se risipesc, dar mai e ceva acolo, pentru ca o vad in fiecare zi, atata timp cat suntem colegi. As vrea niste sfaturi, eu as fi vrut doar sa impartasim amandoi niste pareri si nu stiu poate era ceva intre noi, sunt confuz acum. Helppp, va rog mult. Funda. :p

Răspuns Câştigător
| Zabbyel a răspuns:

laughing cls a VIII si doar 1 fata la inima? slab amigo laughing invite-o la 1suc / o prajitura happy si vezi daca isi da interesu sa vina la "intalnire" happy in caz ca vine intreab-o ce planuri are pe viitor ce ar vrea sa fie/faca ce i-ar placea etc (sa para o "conversatie" mai matura laughing) apoi la sfarsit in drum happy opreste-o si intreab-o daca s-a simtit bine love struck usor cu usor apropie-te de al ei obraz si pup-o pe obrajor cu din astea (ahh ce frumos mirosi) dupa ce iesi cu ea de 3-4 ori explica-i ca o placi si vrei ceva mai mult decat o simpla amicie copilareasca (sa pari si tu mai matur)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Da,esti confuz.
Te-ai indragostit singurel si acum,parca incepe sa-ti treaca,dar esti nelamurit,emotii tot iti provoaca fata asta,ce sa fie,ce sa fie...
happy
Linisteste-te si ia-ti inima in dinti,trebuie sa-i vorbesti! Cheam-o la patinoar,la film,la o pizza,la o ciocolata calda,undeva unde sa puteti fi doar voi doi si discuta cu ea!
Poti,la fel de bine,sa faci inceputul in mediul virtual cu un id de mess sau fb si sa mai discutati si asa,dar va trebui sa discutati si fata in fata,e incomparabil mai bine si mai placut...happy
Hai,cauta-ti curajul, imbraca-te cu el si prezinta-te in fata fetei, totul va fi bine!
Oricum, daca nu incerci, nu poti afla nimic!
happy

| MiruD a răspuns:

La voi e doar atractie. Nu cred ca se pune vorba de dragoste.
Cu frica nu castigi nimic. Cheam-o intr-un loc mai retras ca sa puteti vorbi in liniste si intreab-o ce simte pentru tine.Si apoi ii zici si tu. Si na.
In functie de ce zice, ii mai dai drumul din acel loc, daca zice ca ii place de tine si bla bla.o tii acolo. big grin
Ca sa se poata iubi fluturasii! tongue

| ingrydutzza1999 a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine e sa ii zici ce simti, adica nu are ce sa ti se intample atata timp cat sti ca sentimentul e reciproc :*trebuie doar sa iti faci putin curaj si s-a rezolvat tot, DACA NU RISIT, NU CASTIGI happy

| ChRoxanna a răspuns:

Cred ca cel mai potrivit lucru pe care ai putea sa il faci, este sa vorbesti cu ea sa iti invigi frica pentru ca la urma urmei ai doar de castigat, iubirea e cel mai dificil sentiment si daca o sa iti faci curaj sa ii spui in fata ceea ce simti poate o sa ai noroc. Succes