| Lucky0 a întrebat:

Hei! ...sunt cu un baiat de 8 luni si la inceput nu credeam ca e o relatie serioasa si nu ii faceam promisiuni ca vom ramane mereu impreuna sau chestii de genu.Dar, intre timp totul a luat o intorsatura ciudata.M-a facut sa il iubesc mult ceea ce nu mi se intamplase pana atunci.Pe parcusul relatiei pana sa imi dau seama de faptul ca il iubesc am avut tentative de a il insela.Dar, de curand l'am mintit in legatura cu un baiat si niste mesaje.EL s-a schimbat mult nu mai este ca la inceput si mai grav si'a pierdut incerederea in mine.Imi spune mereu ca trebuie sa ii recapat increderea si mereu cand are ocazia ma ataca cu vorbele urate care i le ziceam mai demult si care pe el il dureau, acum ma dor si pe mine foarte mult.Il vad suparat mai mereu el nu este genul sa imi arate ca ma iubeste.Azi l-am intrebat daca crede ca merita mai mult si mi-a raspuns ca uneori DA si ca ar trebui sa ma grabesc sa il fac sa aiba incredere in mine ca daca nu o alta fata poate sa il faca fericit.EL imi spune ca nu gandesc, dar, eu gandesc doar ca nu stiu sa ma exprim si intelege mereu altceva. Aaaaa da am uitat nu mai pune mana pe mine pentru ca nu l-am lasat cateva zilesad.imi puteti da un sfat va rog? ce sa fac sa il am in continuare langa mine si sa fie totul ok? Il iubesc foarte mult si nu vad viata fara el.

5 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Te inteleg. Eu sunt intr-o relatie de 3 ani. Cam prin asa ceva am trecut si eu,insa m-a iertat. Culmea,fix chestiile astea ne-au apropiat mai mult.Cel mai important este ca m-a iertat, n-a uitat evident, dar a reusit sa treaca peste fara ca asta sa mai devina un obstacol. Daca te-a iertat, ar fi trebuit sa te ierte din tot sufletul, nu sa-ti reproseze la fiecare minut. Asta daca chiar iubesti persoana de langa tine. Timpul vindeca ranile.Esti om si mai gresesti.Important este ca te-ai invatat minte si regreti.Iti doresti iar increderea lui. Poate si el ar trebui sa mearga mai departe.Sa uite si sa o luati de la capat.Nu e usor, dar nu este corect nici sa-ti spuna ca nu gandesti.De ce mai sta cu tine daca nu are incredere si nu gandesti?

| neutrino a răspuns:

De obicei, cel putin atunci cand intri pe aceasta sectiune, este bine sa spui cati ani ani, altfel risti sa primesti un raspuns total neadecvat varstei tale. Din spatele spusele tale reiese ca ai fi dispusa sa-i oferi acestui baiat mai mult decat i-ai oferit pana acum, pe motivul, spui tu, sa-ti recapeti increderea lui. Nu se merita! Ii oferi sau nu mai mult, numai atunci cand consideri tu, si nu uita ca el oricum nu va mai sta cu tine. O prajitura o mananci atunci cand ai tu pofta, nu cand are el! Daca tu insa ai asemenea pofte, asta este cu totul altceva, dar ai mare grija la silueta!

| Lucky0 explică (pentru neutrino):

Ok...multumesc de sfat...am 16 anihappy

| FaraNume26 a răspuns:

Pai vezi, roata se intoarce. happy
Trebuie sa ii arati ca-l iubesti, si sa-i castigi increderea.Sa fi atenta cu el, sa te porti frumos cu el, sa arati ca-ti pasa de el, si ca nu te intereseaza de altcineva, si sa arati ca iti doresti cu adevarat sa continui relatia cu el.
Da el posibil s-o fi saturat sa traga numai el de relatie, si acum de aia e asa.Ai grije cum esti cu el de acum in colo, deoarece oricand el se poate indragosti de o alta fata, si tu sa ramai singura, sa suferi dupa el.

| Lucky0 explică:

Am 16 anihappy