| sweetistaaaa a întrebat:

Hei. Sunt impreuna cu un baiat de 2 luni.
Pe facebook, mess si prin mesaje ne intelegem super. Cand ne intalnim, el vine de fiecare data cu cate un baiat. Cand este cu prietenii lui este rece. De obicei eu incep conversatiile si tot eu incerc sa le continui.thinking Dar astazi m`am intalnit cu el in oras, el a venit cu varul lui si cu un baiat. eu m`am dus singura... Bineinteles am stat ca o proasta langa ei, de abia ma baga in seama. De aprox. 5 zile este cam rece thinking asa, continuam cu ziua de azi. peste 30 min am plecat si eu. Acum seara nu l-am mai bagat eu in seama pe facebook, am vrut sa vad daca face el asta, ei bine nu m-a bagat. Chestia este ca varul lui m`a scos de la prieteni de pe facebook thinking
Vreun sfat, ceva si pentru mine?puppy dog eyes Multumesc extrem de mult.

11 răspunsuri:
| cryssu2008 a răspuns:

Cred ca vrea sa va despartiti, si nu are curajul sa o spuna el. Te face in asa fel incat sa iei tu aceasta deciziewinking

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Acuma dacă nu te-a băgat în seamă pe facebook nu e sfărșitul pământului... serios. Mai dă-i un timp, dacă tot așa se comportă întreabă-l ce are.

| Felys a răspuns:

Ce intalnire e aia cand vine cu altii dupa el,ia nu te mai intalnii deloc si gata, ii spui clar, vrei sa te vada pe tine sau sa stea cu prietenii, nu merge si una si alta, daca mai importanti sunt prietenii insemna ca nu e persoana potrivita pentru tine si da-i pași

| grab a răspuns:

Asta e boala copiilor din ziua de azi: viata online. Daca nu se ia curentul e totul bine, daca se ia curentul: depresie si TPU! happy

Ce sa va facem dragilor, si pe vremea noastra erau alte molime: capace de bere turtite si jucate la piatra, aparate de poker care papau alocatia din 2-3 maini de rosie-neagra ratate, gornete de hartie cu bold in cap, cerut prietenia prin intermediul tertilor, etc. DAR, toate erau in lumea asta reala, nu se intamplau interfatat de o tableta.
Get a life! Sterge FB si ai sa vezi ce de viata reala o sa ai in vene.

| Rakanishuu a răspuns:

E ciudat iubitul tau.Eu zic sa il intrebi de ce e rece, poate il iei frumos intr-u moment si ii spui ca te deranjeaza ca vine cu prietenii la intalnire ( dobioasa rau faza asta ) si nu stiu... vezi daca te mai iubeste cum se mai comporta, si daca nu se schimba si tot asa e eu zic sa te desparti de el. Ca dupa tot tu suferi oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nasol!

| kzd a răspuns:

Sa vorbesti cu el sa il intrebi ce are si daca spui ca este rece cand este cu prietenii, incearca sa programezi intalniri cu el numai voi 2, ca o sa fie altfel. Incearca orice daca il iubesti, comunicarea intre voi despre probleme este estential, poate ca este intelegator.

| WildDream a răspuns:

Sa inteleg ca voi aveti mai mult o relatie virtuala decat reala...
Vorbeste deschis cu el si vezi ce zice. Daca nu se schimba inseamna ca nu prea il intereseaza relatia asta.
Nu zic ca e gresit sa vina cu prieteni da pana la urma mai aveti si voi nevoie de intimitate din cand in cand.

| MetalHead04 a răspuns:

Asa patesc eu, intreaba-l ce are.

| Arkhasas a răspuns:

Da.
Data viitoare când e să vă întâlniţi îi spui că vrei să ţi-o tragă.
Pariu că o să vină singur?!
Îmi mulţumeşti după aia... happy

| EdiNetz a răspuns:

Pai si daca te-a scos varul lui de la prieteni ce are. nu inelg cum voi sunteti impreuna si nu va sarutati si voi cand va intalniti si mai ales cand sunteti undeva in parc si stati impreuna dar nu unul langa altul pe banca.
eu iti zic sa vorbesti cu el si sa-i spui ce nu-ti convine si poate o sa se schimbe big grin