| Peter2024 a întrebat:

Am 2 intrebari referitoare la masturbarea la baieti la care nu am gasit raspuns, anume:
-Masturbarea(excesiva sau nu) afecteaza in vreun fel cresterea organului masculin in perioada de dezvoltare?
-Imbunatateste/afecteaza excitabilitatea?
Mersi anticipat,

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect la ambele intrebari este un NU categoric.

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

-nu afecteaza nicum cresterea

-teoretic scade exitabilitatea dar nu e nimic permanent, iei o pauza si revine la normal.

| Emilian65 a răspuns:

Nu influenteaza cresterea penisului.

| Goete a răspuns:

Iti imbunatateste autocontrolul, te cunosti mai bine si - daca nu ai intotdeauna obiectivul de a te termina cat mai repede - poti invata sa intarzii ejacularea

| Bradlry a răspuns:

In cel mai bun caz sau mai rău depinde cum privești te vei excita mai greu. Dar asta este relativ. In rest vorba aia, la poker și masturbare trebuie sa ai o mana buna?